• دی ۳۰, ۱۴۰۰

تکنولوژی متاورس در شهر بازی بزرگ دیزنی

 تکنولوژی متاورس در شهر بازی بزرگ دیزنی

متاورس دیزنی

غول صنعت سرگرمی، شرکت والت دیزنی Disney اخیرا برای بازدید کنندگان خود اختراعی را تحت عنوان «شبیه‌ساز دنیای مجازی» به ثبت رسانده است که به موجب آن برای شرکت کنندگان تجربه ی تعامل در متاورس را فراهم خواهد کرد. در ادامه این خبر با گامامگ همراه باشید.

“Metaverse” تا حد زیادی به عنوان یک موجودیت در اینترنت تصور می شود که با استفاده از واقعیت مجازی (VR) یا هدست های AR قابل دسترسی است. با این حال، تکنولوژی ارائه شده توسط کمپانی دیزنی، متاورس را به دنیای فیزیکی خواهد آورد.

طبق این پروژه، این فناوری با استفاده از ردیابی تلفن همراه بازدید کنندگان پارک های دیزنی، با ایجاد جلوه های سه بعدی شخصی سازی شده در قالب واقعیت افزوده بر روی دیوارها و اشیاء فیزیکی محیط پارک نمایش داده خواهد شد. این اولین ابراز علاقه کمپانی دیزنی به متاورس نبوده است، پیش تر مدیرعامل کمپانی دیزنی در ماه نوامبر از برنامه ی این شرکت برای ورود به دنیای متاورس خبر داده بود. در نوامبر ۲۰۲۰، تیلاک ماندادی، مدیر ارشد استراتژی کمپانی دیزنی، در مقاله‌ای هدف خود از ترکیب دنیای فیزیکی و دیجیتالی را به اشتراک گذاشت. البته شرکت دیزنی اعلام کرده است که فعلاً هیچ برنامه‌ای برای استفاده از این تکنولوژی در آینده نزدیک ندارد.

۱۲ پارک رسمی دیزنی در سراسر جهان وجود دارد، در ایالات متحده، پاریس، هنگ کنگ، ژاپن و چین. در سال ۲۰۲۱، دیزنی با وجود پارک‌ها و بخش محصولات خود در زمانی که قرنطینه‌های جهانی به دلیل همه‌گیری COVID-19 وجود داشت مجموعاً نزدیک به ۱۷ میلیارد دلار درآمد کسب کرد.

 

akane0151

محصولات مرتبط