علت گرم شدن گوشی هوشمند شما چیست و چوگه می توان آن را کاهش داد

671
0
اشتراک گذاری :
گرم شدن گوشی

اگر مدت زمان طولانی در خودرو سپری کنید و آن روز هم یکی از روزهای فصل گرم تابستان باشد، بدون شک تلفن همراه شما بسیار گرم خواهد شد. گرم شدن گوشی هوشمند می تواند منجرب به پدیدار شدن یک پیام هشدار بروی صفحه نمایش باشد، همانطور که در تصویر زیر آیفون این پیام را داده است. این پیام تلفن هوشمند را از ادامه فعالیت بازمی دارد زیرا با داغ شدن گوشی، قطعات سخت افزاری قادر به ادامه عملکرد یا فعالیت خود نیستند. در ادامه با گامامگ همراه باشید.

داغ شدن گوشی هوشمند

داغ شدن گوشی هوشمند

البته با کاهش دمای محیط ممکن است تلفن همراه به فعالیت اولیه خود بازگرداد زیرا سطح دما درون دستگاه نیز کاهش خواهد یافت و گوشی قادر به ادامه فعالیت خود می باشد. اگر با پیام هشدار افزایش دما یا گرم شدن گوشی هوشمند مواجه شدید، تنها کافیست چند دقیقه از آن استفاده نکنید و با روش هایی دمای این گجت را کاهش دهید.

نحوه کاهش دما یک تلفن هوشمند بیش از حد گرم

اگر تلفن هوشمند شما بیش از حد گرم شده و پیامی هم به شما داده است، در ادامه مواردی را می توانید تست کنید:

  • تلفن هوشمند را خاموش کنید
  • آن را از مقابل نور مستقیم خورشید بردارید
  • اگر از قاب استفاده می کنید، گوشی را از قاب جدا نمایید
  • آن را از کابل شارژ جدا کنید
  • تلفن خود را در جای خنک قرار دهید تا دما آن پایین بیاید

اگر در اتومبیل از فن یا کولر استفاده می کنید، گوشی هوشمند را در مقابل باد خنک آن قرار دهید تا سریعتر سرد شود. من اخیرا یک سفری داشتم و همین اتفاق برای من رخ داد که سریعا گوشی را خاموش کرده و آن را در مقابل کولر قرار دادم تا سریعتر خنک شود.

گرم شدن گوشی در حین کارکرد عادی

تلفن های همراه تنها در شرایط دمایی خاصی گرم نمی شوند، بلکه در مواقع عادی هنگام استفاده از آنها شاهد افزایش دما این گچت ها خواهید بود. این اتفاق زمانی رخ می دهد که مشغول انجام یک بازی با گرافیک بالا هستید. البته هرگز نباید سطح کاربری شما آن قدر افزایش یابد که گوشی هوشمند به شما هشدار داده و گرم شود. اگر در کاربری عادی مورد اشاره چنین وضعیتی را مشاهده کردید، بلافاصله بازی را قطع می کنید و گوشی را در جای خنک و حالت خاموش قرار می دهید. البته اگر در هنگام شارژ با این موقعیت رو به رو شدید، بهتر است آن از شارژ خارج کنید تا لطمه ای به باتری وارد نشود.

اما در صورت گرم شدن مرتب تلفن هوشمندتان، بهتر است با شرکت پشتیبانی سازنده آن تماس برقرار کنید. کاربران اپل می توانند با بخش پشتیبانی تماس گیرند و کاربران محصولات سامسونگ نیز از این مزیت برخوردار هستند.

چگونه از گرم شدن گوشی هوشمند جلوگیری کنیم

برخی از اقدامات احتیاطی که کمک شایانی به شما خواهد کرد، در ادامه شرح داده می شود:

  • گوشی خود را در روزهای گرم درون اتومبیل قرار ندهید
  • گوشی خود را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید
  • مدت زمان طولانی به انجام بازیهای ویدئویی سنگین نپردازید
  • در هنگام بازی گوشی را به شارژ متصل نکنید

این نکته مهم است که تلفن های همراه یک دستگاه های کامپیوتری مینیاتوری یا کوچک محسوب می شوند که همانند رایانه های رومیزی از فن برخوردار نیستند. بنابراین اگر گرم شوند باید آنها را به دمای طبیعی بازگردانید. البته در گاهی اوقات با گرم شدن، تلفن همراه پیام هشداری خواهد داد و مانع از ادامه فعالیت شده یا شما را مطلع خواهد ساخت.

 

منبع: cnet.com

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code