انواع کیف پول ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده یا Cryptocurrency

اشتراک گذاری :
انواع کیف پول ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده

اینکه ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده را دوست دارید یا نه اهمیتی ندارد زیرا در عصر حاضر این موضوع کانون توجه بسیاری قرار گرفته و هر روز نیز بر ارزش آن همانند بیت کوین افزوده می شود. موضوعی که در دنیای فناوری طرفداران بسیاری پیدا کرده و برای سرمایه گذاری به گزینه نخست تبدیل شده است. در این مطلب به نحوه ذخیره و انواع کیف پول ارزهای دیجیتال اشاره خواهیم کرد.

برای خرید یا تجارت در ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده، به یک بورس یا یک پلتفرم سازمان یافته تحت یک پرچم شرکت واحد مانند مصرف کننده مبتنی بر کوین یا یکی از مبادلات خودکارتر و توزیع شده تازه که اخیراً ظهور پیدا کرده همانند ShapeShift نیاز دارید.

از طریق مبادله ، شما می توانید رمزهای دلخواه انتخابی خود را خریداری و تجارت کنید. اما اگر به دنبال ذخیره ارز جدید خود هستید یا فقط آن را برای کالاها ، خدمات و یا بدهی ها خرج می‌کنید ، به یک کیف پول ارز رمزنگاری شده “Cryptocurrency” نیاز دارید. اما دقیقاً مانند منظره تبادل رمزنگاری تغییریافته ، مفهوم کیف پول کامل Cryptocurrency نیز یک هدف مداوم در حال حرکت است.

کیفیت کیف پول ارزهای رمزنگاری شده چطور مشخص می شود؟

کیف پول ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده در اشکال مختلفی ارائه می شوند و می توانند از نرم افزار ، سخت افزار و یا حتی کاغذ استفاده شود. اما همه آنها در نظر گرفته شده اند که حداقل یک نوع ارز دیجیتالی باشند و در صورت رمزنگاری ، کلیدهای رمزنگاری و سایر ملاحظات امنیتی مرتبط با ذخیره کلید ، معاملات ارزهای دیجیتال و بعضاً تأیید هویت (ID) تحت مدیریت قرار گیرند.

وقتی در مورد کلیدهای رمزنگاری مرتبط با کیف پول ارزهای دیجیتال خود صحبت می کنید ، به تعداد بسیار طولانی اعداد و حروف تولید شده توسط ماشین مراجعه کرده و برای قفل کردن و باز کردن قفل دسترسی به مجموعه cryptocurrency شما و همچنین تولید آن مورد توجه است. آدرس کیف پول شما، این مورد قدرت زیادی برای اتصال به یک کلید را دربرمی گیرد، بنابراین در جایی که این کلیدها تولید می شوند و چه کسی آنها را کنترل می کند، چیزی است که باید هنگام انتخاب کیف پول cryptocurrency به آن توجه کنید.

انواع کیف پول ارزهای دیجیتال

در حال حاضر ، پنج نوع کیف پول اصلی ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده داریم که در این مطلب بصورت خلاصه معرفی خواهیم کرد:

۱- کیف پول های سرد

این نوع کیف پول cryptocurrency از کلیدهای ایجاد شده توسط منبعی که به اینترنت متصل نیست، استفاده می کند. این یک لایه اضافی یا امنیت “air-gap” را اضافه می کند و به این کیف پول ها اجازه می دهد تا در قالب سخت افزاری قرار بگیرند. معمولاً یک هارد دیسک یا  سریال USB می تواند مفید باشد.

۲-کیف پول های غیرمتمرکز

شما این اصطلاح را خواهید دید ، و این بدان معنی است که کیف پول ارز دیجیتال هیچ تمرکز خاصی ندارد و وقتی می خواهید بفروشید ، تجارت یا خرید کنید ، باید از طریق آن کار کنید. شما کلیدهای کیف پول خود را کنترل می کنید ، و به شما امکان می دهد با هر کس و در هر کجا ارتباط برقرار کرده و کیف پول ایجاد کنید. سپس مجدداً کلیدهای خود را کنترل می کنید ، این بدان معناست که بهتر می توانید از آنها محافظت کنید یا با موارد بسیار بد روبرو شوید.

۳- کیف پول های داغ

همانطور که انتظار دارید ، این کیف پول از کلیدهای تولید شده توسط دستگاه‌های متصل به اینترنت ، به طور معمول از سرورهای موجود در محل تولیدکننده کیف پول یا مبادله پنهانی کیف پول استفاده می کند. اگرچه اتصال به اینترنت باعث می شود که کیف پول های داغ به ویژه از کیف پول های سرد ایمن تر نشوند ، اما امروزه آنها محبوب ترین کیف پول های رمزنگاری شده هستند، زیرا از آنجا که به راحتی قادر به تجارت ارز دیجیتال، خرید اینترنتی و حتی دسترسی به دیگر دارایی های دیجیتال می شوند.

۴-کیف پول های میزبان

این برخلاف عدم تمرکز است ، جایی که سازنده کیف پول یا صرافی کنترل و کلیدهای شما را ذخیره می کند. از یک طرف ، آنها احتمالاً امنیت بهتری نسبت به شما دارند. اما از طرف دیگر ، آنها همچنین به احتمال زیاد هزاران کلید کاربر را تخریب می کنند ، به این معنی که هکرها آنها را بسیار قوی تر از آنکه یک کاربر واحد مانند شما باشند ، هدف قرار می دهند. همچنین این بدان معناست که شما نیاز دارید تا به جای اینکه با کسی که دوست دارید ارتباط برقرار کنید ، معامله خود را با محیط میزبان آغاز کنید. این فقط یک قدم اضافی نیست؛ همچنین به طور بالقوه بر حریم خصوصی شما تأثیر می گذارد.

۵-کیف پول های کاغذی

همانطور که از نام آن پیداست ، این نوع کیف پول ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده به صورت ورق یا کاغذ چاپ شده ذخیره می شود که کلیدهای رمزنگاری عمومی و خصوصی شما را ذخیره می کند. برای استفاده از یک کیف پول کاغذی ، شما به سادگی ارز دیجیتالی خود را به آدرس عمومی منتقل شده در کیف پول کاغذی خود منتقل می کنید. برای گذراندن بخشی از آن ، شما به سادگی یک انتقال را آغاز کرده و کیف پول خود را مجدداً چاپ می کنید. کدهای سریع پاسخ (QR) اغلب برای تبدیل قسمت های بزرگ یا تایپ کردن به عملیات اسکن سریعتر و آسان تبدیل می شوند. بعضی از افراد ، کیف پول‌های کاغذی را کیف پول جداگانه نمی دانند ، در مقابل آنها را فقط به عنوان “سردترین کیف پول‌های سرد” یاد می کنند.

 

 

منبع: pcmag.com

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code