کندی سرعت اینترنت – دلایل و راهکار ها

35
0
اشتراک گذاری :
کندی سرعت اینترنت

دلایل مختلفی برای کندی سرعت اینترنت وجود دارد. بنابراین نمی توان تنها به چند موارد کوچک در این زمینه اشاره داشت. ISPها یا همان ارائه دهندگان سرویس اینترنت می توانند تنها یکی از دلایل باشد اما معمولاً مشکلات از جای دیگر است که در ادامه به برخی از این مشکلات و راه هایی برای افزایش سرعت اینترنت اشاره خواهیم کرد. پس با گامامگ همراه باشید.

  • وجود مشکل در روتر
  • سیگنال وای فای
  • دستگاه های موجود در پهنای باند زیاد است

تست سرعت اینترنت

پیش از شروع مطالعه مطلب بهتر است یک تست سرعت داشته باشید. این مشکل می تواند یا از شما باشد یا ISP که از آن سرویس اینترنت تهیه کردید. وب سایت های بسیاری در سطح نت وجود دارند که به تست سرعت اینترنت می پردازند. به عنوان نمونه وب سایت Speedcheck.

قبل از آن که تست داشته باشید، سعی کنید هر گونه آپلود، دانلود و برخی کارهای اینترنتی را متوقف کنید چون تست نتیجه صحیحی نخواهد داشت. این نکته قابل توجه بوده که پیش از نتیجه گیری به موارد زیر توجه کنید:

  • شما همیشه برای بهترین سرعت هزینه پرداخت می کنید، اما متاسفانه پرداخت هزینه شما برای سرعت کمتری است.
  • سرعت هایی را می توان در مواقع روز نیز که همه افراد منطقه شما از اتصال به اینترنت استفاده می کنند ، استفاده کرد.
  • شما ممکن است بخواهید ارتقا سرعت اینترنتی داشته باشید.

نتیجه بدست آمده از وب سایت تست سرعت با آن سرویسی که خریداری کنید همیشه مورد مقایسه قرار دهید. اگر نتایج به دست آمده درست همان چیزی است که به دنبالش هستید، بنابراین پرسشی باقی نخواهد ماند.

  • سعی کنید به چندین وب سایت وصل شوید و از دستگاه های مختلفی در خانه خود استفاده کنید. اگر کندی فقط یک سایت است ، احتمالاً مشکل وب سایت است و زیاد مهم نیست که بخواهید پیگیر باشید.
  • آیا فقط یک کامپیوتر مشکل کندی سرعت اینترنت دارد یا تمام دستگاه های چنین مشکلی دارند؟ اگر فقط یک رایانه باشد ، شاید لازم باشد رایانه را ریستارت کنید ، یا با یک نرم افزار امنیتی خوب به اسکن بدافزاری شبکه اینترنت خود بپردازید.
  • اگر تمام دستگاه های مورد تست شما کند هستند و از یک شبکه استفاده می کنند، بدون شک مشکل از روتر است و باید بررسی شود.

راه اندازی مجدد روتر

مانند رایانه ها ، گاهی اوقات روترها در حالت کند و آپلود بیش از حد هنگ می کنند که ریست کردن موجب افزایش سرعت اینترنت خواهد شد. این مشکل با راه اندازی مجدد قابل رفع است. بعد از راه اندازی مجدد سرعت خود را باری دیگر بررسی کنید.

بهبود سیگنال وای فای خود

این امکان وجود دارد ، Wi-Fi شما دارای مشکلاتی در بخش سیگنال است. اتصال Wi-Fi با سیگنال بد ممکن است یک مشکل اتصال اینترنت ، به ویژه از آنجا که می تواند تمام دستگاه های خانه شما را تحت تأثیر قرار دهد، باشد.

احتمال اشباع شدن ارتباط شما

اگر اتصال اینترنتی شما توسط بسیاری از دستگاه ها به کار گرفته شود، سایر دستگاه های موجود در شبکه شما می توانند اتصال به اینترنت شما را تحت تاثیر قرار داده و دچار کندی سرعت کنند.

  • به عنوان مثال ، اگر دو نفر در حال تماشا شبکه Netflix هستند و یک نفر در حال آپلود یک داده سنگین باشد، اتصال همه کند خواهد شد.

اگر این یک مشکل رایج شماست، ممکن بوده مجبور باشید بسته اینترنت خود را تمدید کنید.

تماس با ISP خود

اگر هیچ یک از راه های فوق موثر واقع نشد، بهتر است با ارائه دهنده سرویس اینترنت خود تماس برقرار کنید. تیم پشتیبانی شرکت بدون شک اطلاعات لازم را ارائه می دهند و موجب رفع مشکل خواهند شد. گاهی ممکن است ISP یا همان ارائه دهنده سرویس اینترنت شما از مشکلی رنج ببرد که با پیگیری می توانید از مسئله موردنظر مطلع شوید.

در مجموع هر یک از راه های فوق بسیار مفید خواهند بود و نتیجه بخش هستند.

 

منبع: clickedonline.co.uk

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code