کتری due cafare بلافاصله آب را جوش می آورد

683
0
اشتراک گذاری :

هرچند کتری های برقی، دستگاه های چای ساز و قهوه ساز رونده آماده سازی یک نوشیدنی داغ را سریعتر کرده اند، اما همچنان برای آماده شدن آب جوش باید مدتی منتظر بمانید. شرکت heatwork در طی نمایشگاه CES 2019، از کتری هوشمندی رونمایی کرده است که بلافاصله آب را بجوش می آورد. این دستگاه ظرفیت چهار لیوان آب را دارد و حتی به کاربران این امکان را می دهد تا دمای آب خود را تنظیم و مشخص کنند. با گامامگ همراه باشید.

کتری های المنتی

کتری های برقی سنتی از فناوری حرارت دهی المنتی استفاده می کنند، به طوریکه با وصل شدن جریان برق به المنت تعبیه شده در کف محفظه کتری، المت داغ شده و صفحه ی کف را گرم کرده تا آب درون محفظه بجوش بیاید و بعد از جوشیدن آب با یک ترموستات جریان برق از المت قطع شود. گرم شدن المنت و خنک شدن آن خودش فرآیندی است که اندکی زمان می برد. همچنین جریان برقی که المنت مصرف می کند بسیار زیاد است و انرژی زیاده در این بین به هدر می رود.

تکنولوژی حرارت‌دهی اهمیک

اما کتری duo cafare از فرآیندی متفاوت برای گرم کردن بلافاصله آب بهرهمند می باشد. این دستگاه بصورت مستقیم مولکول های آب را برانگیخته کرده و باعث جنبش مولکول ها خواهد شد، در نتیجه ی حرکت سریع مولکول ها انرژی جنبشی به حرارت تبدیل شده و آب بجوش می آید، این تکنیک به لطف فناوری حرارت دهی اهمیک است. برق این دستگاه توسط یک باتری تأمین می شود که امکان حمل آزادانه این کتری را به کاربران خود خواهد بخشید. واقعاً در CES 2019 رونمایی از این وصیله ی آشپزخانه بسیار جالب و هیجان انگیز است.

از این پس براحتی می توان با کتری duo cafare هم بلافاصله آب را برای چای یا قهوه جوش آورد و هم می توان با تنظیم دمای کتری یک آب ولرم برای مصارف آشپزی تهیه کرد.

 

منبع: digitaltrends

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code