پلی استیشن ۵ رسماً تایید شد – PlayStation 5

اشتراک گذاری :
پلی استیشن 5

شرکت سونی “Sony” طی انتشار پستی در سایت ژاپنی خود بطور رسمی نسخه بعدی کنسول بازی این شرکت یعنی پلی استیشن ۵ “PlayStation 5” را اعلام کرد. این خبر روز سه شنبه توسط سایت سونی ژاپن منتشر و بلافاصله توسط سایت سونی آمریکا تایید گردید. طبق این تاییدیه کنسول جدید سونی در تعطیلات آخر سال ۲۰۲۰ میلادی روانه بازار خواهد شد.

به گزارش cnet، پلی استیشن ۵ تنها یک ارتقاء گرافیکی در کنسول شرکت سونی محسوب نمی شود و این محصول در ابعادی مختلف شاهد پیشرفت های چشمگیری خواهد بود. برای شروع بهتر است که بدانید در این کنسول مدیریت حافظه شکل دیگری به خود گرفته است. حافظه اس اس دی یا “Solid State Drive” کنسول پلی استیشن ۵ تنها سرعت بارگزاری بازی ها را افزایش نمی دهد بلکه از این پس می تواند نصب و راه اندازی بازی ها را هم مدیریت کند. کاربران می توانند در PlayStation 5 بجای نصب کل یک بازی انتخاب کنند که نسخه تک نفره و داستانی بازی یا قسمت چندکاربره یا Multi Player بازی مورد نظر را نصب کنند.

بهبود کنترلر پلی استیشن جدید

سونی همچنین اعلام کرد که کنترلر های پلی استیشن جدید از تکنولوژی بهبود یافته ای در قسمت جوی استیک و ویبره استفاده خواهد کرد و اینبار کاربران احساس واقعگرایانه تری در هنگام برخود با شرایط بازی مثل تیراندازی، ضربه اسلحه در هنگام شلیک یا رانندگی خواهند داشت. همینطور اسپیکرهای بهتر درکنار درگاه USB-C از ویژگی های دیگر کنترلرهای PS5 خواهد بود.

کنسول PS5 از پردازنده ی گرافیکی سفارشی ساخته شده توسط شرکت AMD استفاده خواهد کرد که از تکنیک رندرینگ “ray tracing” پشتیبانی می کند. این موضوع نشان دهنده ی ارتقای گرفیکی نسبتاً خوب این کنسول نسبت به نسل فعلی خود می باشد. تکنیک یاد شده تاثیر نور در فضای سه بعدی را بهتر نمایان خواهد کرد و باعث می شود تصاویر رندر شده جلوه واقعگرایانه ی بیشتری به خود بگیرند.

هم اکنون کیت توسعه ی پلی استیشن جدید در اختیار برخی بازیسازان قرار گرفته تا بازی های خود را برای این محصول توسعه دهند.

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code