پروژه شهرک قمری “The Moon Village”

1028
1
اشتراک گذاری :
شهرک قمری - گاما دنیای آینده

آژانس فضایی اروپا یک طرح شگفت انگیزی را در نظر دارد که بیشتر شبیه به داستان های علمی تخیلی است. درواقع این طرح مربوط به یک شهرک قمری می باشد. طبق این طرح در طی چند سال آینده بزودی ایستگاه بین المللی فضایی موسوم به “ISS” تحت کنترل ناسا قادر خواهد بود تا انسان را برای سکونت به ماه انتقال دهد و برای تامین آب آشامیدنی مردم از یخ های سطح ماه استفاده نماید. سازه ها با چاپگرهای سه بُعدی ساخته شده و گیاهان در خاک ماه کشت خواهند شد.

آقای برنارد فوینگ “Bernard Foing” سخنگوی آژانس فضایی اروپا چنین گفته است که برنامه مستقر سازی اولین گروه از انسان ها در ۱۵ سال آینده است و در طی ۲۰ سال این روند استقرار بیشتر خواهد شد و سرانجام در نیم قرن آینده حداقل شاهد هزاران نفر جمعیت ساکن در شهرک قمری خواهیم بود. هم اکنون این انتقال و استقراء برای هر فرد در حدود چند صد میلیون یورو هزینه دارد اما در آینده این هزینه ها کم کم کاهش خواهند یافت.

شهرک قمری

در رابطه با آب این شهرک قمری طبق طرح ارائه شده با استخراج یخ از قطب های سیاره ماه می توان آب را تامین و حتی با تجزیه ی آب به مولکول های هیدروژن و اکسیژن سوخت فضاپیما ها را هم تولید کرد. همچنین طبق مطالعات دانشمندان با استفاده از ایزوتپ های هلیوم ۳ می توان از انرژی هسته ای پاک بروی سطح ماه استفاده نمود.

اما خانم کریستین هینیک به عنوان یک فیزیکدان یک سال را برای تحقیق و بررسی زندگی قمری بروی سیاره مریخ سپری کرده و می گوید زندگی بروی یک سیاره دیگر دشوار است. او می گوید:

“وقتی بصورت دائمی یا طولانی مدت خود را در شرایط اقامتی و زندگی در یک سیاره می بینید ، نمی توانید همه ی آنچیزی که بروی سیاره زمین تجربه کرده اید را دوباره داشته باشید. نمی توانید به جایی بروید ، چمن یا باغچه ی بیرون با زمینی پوشیده شده از خاک و سنگ جایگزین شده است”

در نهایت با توجه به اینکه دولت ها و سیاستمداران علاقه ی چندانی به این پروژه نشان نداده اند ولی ، این طرح با پشتیبانی بسیار خوبی از سوی نهاد های خصوصی و دانشمندان مواجه است.

شهرک قمری

منبع: itechfuture

اشتراک گذاری :

1 دیدگاه

پاسخ دهید

*

code