با مهمترین ویژگی های iOS 13 آشنا شوید

15
0
اشتراک گذاری :
ویژگی های iOS 13

شرکت اپل سیستم عامل iOS 13 را در بهار ۲۰۱۹ رونمایی کرد. سیستم عاملی که ویژگی های بهتری نسبت به نسخه قبل داشته و از حالت های جالبی بهره می برد. به شکلی که یکی از مهم ترین ویژگی این نسخه حالت تاریک است. اما iOS 13 تنها شامل حالت تاریک نشده و موارد کوچک و بزرگ مختلفی دارد. ما در این مطلب قصد داریم شما را با چندی از ویژگی iOS 13 آشنا کنیم.

تم تاریک در iOS 13

۱- حالت تاریک بزرگ

حالت تاریک یکی از قابلیت هایی بوده که در دستگاه های مختلفی شاهد آن هستیم. در این بین اپل نیز تصمیم گرفت با iOS 13 این حالت را به آیفون ها بیاورد. حالت مورد اشاره بخش‌های مختلف سیستم عامل از جمله تصاویر پس‌زمینه، لاک اسکرین، ویجت‌ها و حتی اپلیکیشن‌ها را دربرمی گیرد. برای فعال سازی این حالت به کنترل سنتر رفته یا آن که این حالت را به طور خودکار تنظیم کنید تا در ساعت مشخص فعال شود.

اگر توسعه دهندگان iOS 13 به توسعه اپ های شخص ثالثی بپردازند که قابلیت پشتیبانی این ویژگی را دارد، تجربه کاربری جذاب هم خواهد شد.

۲- بهبود طراحی اپ Photos

در سیستم عامل iOS 13، افراد شاهد بازطراحی اپ Photos هستند. بخش هایی نظیر ویرایش و مشاهده تصویر به خوبی بازطراحی شده تا بتوانند تجربه کاربری بهتری با این اپ ویژه عکس داشته باشند. شما می توانید برای مدت زمان طولانی به مشاهده تصاویر ثبت شده بپردازید و تفاوتی ندارد این عکس برای یک روز قبل است یا یک سال قبل. همچنین با کنترل حرکتی نیز کوچک یا بزرگ شدن تصاویر به راحتی انجام می گیرد. گذشته از آن با تب Days اپل موجب شده تا تصاویر اسکرین‌شات، رسیدها و کلا تصاویری متن را دربرمی گیرند به نمایش نیایند. با مراجعه به بخش Years می توانید به قسمت تصاویری که یک سال گذشته به ثبت رسیده را مشاهده کنید.

گذشته از این موارد بسیاری ویژگی جدید دیگر در اپ Photos به چشم می خورد.

۳- ساختار نواری اپ Reminders

شرکت اپل در iOS 13 به Reminders قابلیت های جدیدی افزوده و آن را به یک اپ برجسته تبدیل نمود. طراحی رابط کاربری Reminders تغییراتی داشته که از قبل بهتر به نظر می رسد. طراحی ظاهری Reminders در مقایسه با قبل ساده شده و این امر به افراد اجازه می دهد تا در لیست ایجاد شده، قابلیت های زیادی برای شخصی سازی فهرست وجود دارد. یکی از ساده‌ترین بخش افزوده شدن زمان و مکان محسوب می شود.

۴- اطلاعیه ایمیل اپل میل را قطع کنید

یکی از ویژگی هایی که اپل در اپ میل به آن افزود، ویژگی مسدودسازی اطلاعیه ایمیل های این اپ است. برای فعال سازی باید روی رشته ایمیل موردنظر نگه دارید و به سمت چپ سوایپ داشته باشید. سپس دستورالعمل انتخاب گزینه More و در دیگر بخش گزینه Mute یا Unmute را انجام دهید.

۵- افزودن ایرپاد به مموجی

یکی از ویژگی جالب سیستم عامل  iOS 13 این  است که افراد می توانند شخصی سازی گسترده روی مموجی خود داشته باشند. یکی از نقاط عطف این قابلیت افزودن طراحی ایرپاد به اشکال مموجی است. برای انجام آن باید به بخش تنظیمات مموجی رفته و به ویرایش اشکال بپردازید.

در این قسمت به ۵ مورد از ویژگی های مهم سیستم عامل iOS 13 پرداختیم. این سیستم عامل که نسخه جدید از سری iOS  بوده می تواند تجربه کاربری بهتری رقم زند. البته در قسمت بعدی به ادامه ویژگی های iOS 13 می پردازیم تا با آنها آشنا شوید.

۶-ساخت پروفایل در آی مسیج

با سیستم عامل جدید اپل می توانید از این پس در آی مسیح یا همان پیام رسان اپل برای خود پروفایل عکس، نام و نام خانوادگی و برخی دیگر ایجاد کنید. این اطلاعات ثبت به صورت خودکار در آی مسیج دوستان شما هم قرار خواهد گرفت. برای مثال زمانی که شماره ای را در اختیار دیگران قرار می دهید، آنها می توانند طبق اطلاعات مندرج جزئیات شما را بروزرسانی کنند. برای ایجاد پروفایل کافیست به قسمت تنظیمات برنامه رفته و به گزینه Share Name and Photo بروید.

۷-تماشا خیابانی در اپل مپ

همانطور که می دانید گوگل مپ نقشه بهتری نسبت به اپل مپ محسوب می شود. همین امر موجب شده تا اپل برخی ویژگی های گوگل مپ را به اپل مپ بیاورد. یکی از آنها قابلیت تماشا خیابان یا همان استریت ویوو گوگل مپ به اپل مپ است. این ویژگی با سیستم عامل iOS 13 به نقشه اپل مپ افزوده می شود و تجربه کاربری بهتری هم می توان داشت.

۸-ویژگی Sign in with Apple افزوده شد

همانطور که با فیسبوک یا ایدی گوگل می توانید در هر سایت یا اپلیکیشن ثبت نام کنید، از این پس با اپل آیدی هم می توانید Sign in with Apple شوید. بنابراین با iOS 13 ثبت نام در هر سایت و اپلیکیشن بسیار ساده تر از قبل خواهد بود.

۹-کاربری بیشتر با برنامه Note

شرکت اپل در iOS 13 اپلکیشن نوت را با ویژگی های جدید همراه ساخته است. در نسخه بروزرسانی شده افراد می توانند یادداشت ها را همچون گالری عکس به نمایش درآورند. حتی تجربه کاربری چندنفره در محیط اپ هم بهبودیافته است. در دیگر قابلیت ها باید به داشتن چک لیست و شناسایی متون از طریق تصاویر اشاره کرد. با این حساب می توان با اپ بروزرسانی شده Notes یادداشت برداری سریع و کاربردی تر داشت. البته این ویژگی یکی از چندین قابلیت بروزرسانی شده iOS 13 است.

عکاسی جدید با iOS 13

۱۰- حالت عکاسی جدید داشته باشید

یکی از ویژگی های جالب در iOS 13 حالت عکسبرداری جدید به نام  High-Key Light Mono است. این ویژگی به افراد اجازه می دهد تا کل سوژه را از پس زمینه جدا کرده و سوژه سیاه و سفید بیافزایید. به این ترتیب تصویر زیبایی به وجود خواهید آورد که تماشا آن بسیار جذاب تر است. برای استفاده از این حالت باید به قسمت Portrait mode رفته و با چرخاندن بخش انتخاب حالت تصویربرداری، آخرین گزینه را انتخاب کنید. به کمک آن حالت جذابی برای عکاسی خواهید داشت و یک اثر هنری جالب خلق می کنید.

۱۱- سوایپ کردن در کیبورد اپل

یکی از ویژگی هایی که مدت ها انتظار آن را داشتیم، قابلیت سوایپ کردن در صفحه کلید پیش‌فرض iOS است. این قابلیت را اکثر صفحه کلیدهای شخص ثالث از آن برخوردار بودند و اکنون شرکت اپل آن را صفحه کلید پیش فرض خود آورده است و این امر به لطف iOS 13 محقق شد.

 

منبع: gizmodo.com

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code