وای فای ۶ بطور رسمی رونمایی شد – WiFi 6

22
0
اشتراک گذاری :
وای فای 6

وای فای ۶ یا همان Wi-Fi 6 نسل جدید استاندارد شبکه ارتباطی Wi-Fi بوده که در یک سال گذشته روند توسعه آن تحت انجام بود. حال به تازگی اتحادیه WiFi که روی اجرا این شبکه نظارت دارد، اعلام کرد از امروز صدور گواهی Wi-Fi 6 انجام می شود.

این بدان معناست که شرکت های تولیدکننده دستگاه های دیجیتالی می توانند از شبکه Wi-Fi 6 روی گدجت های نسل جدید خود بهره گیرند. در مجموع باید بیان داشت که استاندارد Wi-Fi 6 واقعاً آماده است و شرکت های فناوری به زودی قادر خواهند بود محصولات خود را، که اکثراً محصولات جدیدی هستند با این شبکه همراه ساخته و آنها را از وای فای ۶ بهره مند بسازند.

وای فای ۶ – سریعتر و ایمن تر

Wi-Fi 6 شامل مجموعه ای از فناوری های جدید بوده که با هم ترکیب می شوند تا وای فای کارآمدتر شود. یکی از ویژگی های جدید این نسل، اتصال سریعتر به شبکه در صورت اتصال چندین کاربر به شبکه وای فای است. کوین رابینسون ، مدیر بازاریابی اتحادیه Wi-Fi ، می گوید: “امروز دیگر تراکم کاربر در بحث شبکه معنا نخواهد داشت.”

بنابراین نکته جالب Wi-Fi 6 افزایش سرعت در یک شبکه شلوغ است. حداکثر سرعت برای Wi-Fi نیز در حال افزایش است و از ۹٫۵ گیگابیت در ثانیه به ۹٫۶ گیگابیت در ثانیه می رسد. اما این شماره ها از آنجایی که دیگر هرگز آنها را در خانه نمی گیرید اهمیتی ندارند. نکته مهم این است که Wi-Fi دارای تعدادی ابزار است که به آن امکان می دهد سریعتر کار کند و داده های بیشتری را به طور همزمان تحویل دهد ، بنابراین سرعت شما در واقع بیشتر از گذشته می شود. این دستاوردها بیشتر در شبکه های شلوغ مورد توجه قرار می گیرند ، جایی که کاربران وای فای به مراتب بیشتر است.

برنامه اعلامی امروز یک امر تشریفاتی و تبلیغاتی بوده که روند اصلی آن از هفته های آینده آغاز می شود. برنامه صدور گواهینامه Wi-Fi امر کوتاهی نیست و باید انتظار داشت در طول مدت زمان نسبتا طولانی، بیشتر تولیدکنندگان دستگاه های هوشمند آن را در محصولات خود تعبیه کنند.

در حال حاضر وای فای ۵ نسبتا فراگیر شده و در اکثر گوشی های هوشمند شاهد آن هستیم. اما تا فراگیر شدن وای فای ۶ در بیشتر دیوایس ها باید منتظر ماند و نباید با دردسترس قرار گرفتن این استاندارد، انتظار داشت که از روزهای آینده تمامی دستگاه های دیجیتالی ارتباطی به آن مجهز شوند. در حال حاضر آیفون ۱۱، ۱۱ پرو، ۱۱ پرو مکس اپل، سری گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ، سری میت ۳۰، سری وان پلاس ۷تی و برخی دیگر، با این استاندارد همراه هستند.

به هر حال انتظار داریم که شرکت های تولیدکننده تلفن هوشمند و دیگر دستگاه های دیجیتالی زودتر با دریافت گواهی مورد اشاره، قابلیت به کارگیری این استاندارد شبکه را روی محصولات خود فراهم خواهند آورد. اتحادیه وای فای هر دستگاه جدیدی که استاندارد مورد اشاره را دریافت می کند، می تواند به استفاده از شبکه بپردازد.

بیشتر تلفن های هوشمند جدید نیز از طریق پایگاه داده آژانس وای فای آشکار می شوند. به هر حال باید منتظر ماند تا این استاندارد فراگیر شود و دردسترس افراد بسیاری قرار گیرد.

 

 

منبع: theverge.com

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code