وانت عجیب تسلا به نام سایبرتراک معرفی شد

اشتراک گذاری :
تسلا سایبرتراک

شرکت تسلا که به عنوان یکی از کمپانی های بزرگ تولیدکننده خودرو الکتریکی شناخته می شود، به تازگی از وانت پیکاپ عجیب و هوشمند خود به نام سایبرتراک رونمایی کرد. خودرویی که شباهتی به اتومبیل های رایج در بازار نداشته و بیشتر باید آن را وانت تخیلی دانست.

این وانت که سایبرتراک نام دارد و همانند طراحی خود عجیب به نظر می رسد، با قابلیت های مختلفی همراست که از جمله آنها باید به سیستم خودران اشاره کرد. طراحی که تسلا برای سایبرتراک در نظر گرفته بیشتر ترکیب طراحی لامبورگینی کانتاش و یک وانت پیکاپ بزرگ است.

خطوط طراحی این خودرو به شکلی بوده که شباهتی به تصاویر درون نقاشی دارد و ساده به نظر می رسد. خطوط مثلثی عجیبی که سراسر بدنه را فراگرفته و هیچ شباهتی به دیگر وانت پیکاپ های موجود ندارد. چراغ های عقب و جلو به شکل یکپارچه و خطی هستند که هیچ طراحی خاصی را دربرنمی گیرند.

تسلا می خواهد سایبرتراک را در چند مدل از جمله یک مدل دیفرانسیل جلو با یک موتور با محدوده حرکتی ۴۰۰ کیلومتری اشاره کرد. تسلا می گوید این مدل پایه قادر است در کمتر از ۶٫۵ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد.

پیشرانه قدرتمند با محدوده حرکتی بالا

سایر مدل های سایبرتراک از مشخصات بهتری برخوردار هستند و نسبت به نسخه پایه قوی ترند. به شکلی که مدل دوم از سیستم چهارچرخ محرک برخوردار است که دو تا سه موتور الکتریکی را دربرمی‌گیرد. همچنین این مدل از محدوده حرکتی بیشتری برخوردار بوده و می تواند در مدت زمان طولانی به حرکت درآید.

مدل دوم از محدوده حرکتی ۴۸۰ کیلومتری برخوردار است. مدل تاپ سایبرتراک تسلا با سه موتور الکتریکی هیولایی محسوب شده که می تواند با تراک های قدرتمند بازار رقابت کند. با شتاب ۲٫۹ ثانیه ای و محدوده حرکتی ۸۰۰ کیلومتری، سقف سرعت ۲۱۰ کیلومتربرساعتی هم دارد. بنابراین باید قدرت مدل سوم یا همان برتر سایبرتراک را در نوع خود کم نظیر دانست.

وزن این وانت پیکاپ عجیب تسلا ۶۳۵۰ کیلوگرم است که اگرچه بالا بوده اما توانایی حمل بار قابل توجه ۱۶۰۰ کیلوگرمی دارد. تسلا می گوید سایبرتراک از بدنه ای بهره می برد که به عنوان آلیاژ قوی شناخته شده و موجب افزایش وزن پیکاپ نمی شود. البته این نکته حائز اهمیت بوده که سایبرتراک یک وانت پیکاپ تنومند با طراحی عجیب است که ممکن بوده در نگاه اول برای هر فردی جذاب نباشد. اما با گذشت زمان می توان این پیکاپ را دوست داشتنی و پیشرفته توصیف کرد.

وانت پهن پیکر با طراحی عجیب

البته عمده محصولات تسلا خودروهای برقی حیرت انگیزی هستند که توانایی حرکتی بالا، طراحی مدرن، ویژگی های پیشرفته دارند. از این رو عجیب نیست که سایبرتراک را یک وانت پیکاپ با چنین ویژگی توصیف کرد. همانطور که گفته شد، شرکت تسلا سه مدل از سایبرتراک را در بازار عرضه می کند و بدون شک مدل سوم حقیقتا قدرتمند و تجربه جذابی به دنبال دارد. این وانت پیکاپ عجیب تسلا از بدنه بسیار مقاومی برخوردار است که در برابر شلیک گلوله کالیبر ۹ میلیمتری می تواند مقاومت بالایی از خود نشان دهد.

گذشته از آن باید به شیشه های ضد گلوله این خودرو منحصربفرد تسلا نیز اشاره کرد. با سیستم تعلیق گازی که سایبرتراک دارد، افراد می توانند ارتفاع آن را تا ۴۰ میلیمتر افزایش دهند و این امر موجب خواهد شد تا در مواقع موردنیاز به افزایش ارتفاع مدل پرداخت.

البته این ویژگی را بیشتر برای شرایط آف-رود می توان مناسب دانست. در کابین داخلی طراحی شبیه به دیگر محصولات تسلا قابل مشاهده است. به شکلی که یک صفحه نمایش لمسی ۱۷ اینچی بزرگ با داشبوردی خالی از هر گونه کلید فیزیکی با یک فرمان فضایی را می توان مشاهده کرد.

همچنین باید به سیستم خودران هم اشاره کرد که دیگر ویژگی این محصول است. قیمت نسخه پایه سایبرتراک ۳۹ هزار دلار بوده و نسخه پرچمدار نیز به ۷۰ هزار دلار می رسد. برای کسب جزئیات بیشتر به وب سایت تسلا مراجعه کنید.

 

منبع: caradvice.com

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code