فواید حمام یخ برای بدن شما چیست؟

اشتراک گذاری :
فواید حمام یخ چیست؟

اگر شما یک ورزشکار هستید، بدون شک با حمام یخ می توانید تورم و درد عضلات بعد از ورزش را به سرعت کاهش دهید. این ایده پس از یک تمرین سخت بسیار کاربردی بوده و مفید واقع خواهد شد. البته برخی ورزشکاران معتقدند که فواید حمام یخ چندان زیاد نیست، بنابراین نباید به سراغ آن رفت. در ادامه با گامامگ همراه باشید.

سرما التهاب را کاهش می دهد

اگر تاکنون با مسئله تورم عضله رو به رو شدید شاید به گوشتان خورده باشد که یخ موجب کاهش درد و تورم می شود. در واقع سرد شدن قسمتی از بدن باعث انقباض عروق خونی ، کاهش توانایی مایعات در محل تجمع و کاهش تورم می شود. در نهایت سلول های سیستم ایمنی بدن که به طور عادی وارد منطقه آسیب دیده می شوند ، تعدادشان به حداقل خواهد رسید.

از آنجایی که یک تمرین ممکن است باعث صدمه به ماهیچه ها گردد ، منطقی می آید که همین تکنیک را در مورد صدمات میکروسکوپی که در تمام بدن دریافت می کنید ، اعمال نمایید.

سرما می تواند عامل تاخیر رونده بهبودی بدن شود

کاهش التهاب بسیار عالی به نظر می رسد ، تا زمانی که متوجه می شوید روند بهبودی در حال انجام است. اگر جریان خون ، تورم و واکنش سیستم ایمنی بدن را کاهش دهید ، ممکن است شما نیز تاخیر در بهبودی را مشاهده کنید. تحقیقات اخیر نشان داده که حتی اسپری های سرد کننده ممکن است در واقع کمکی نکنند ،  به نظر می رسد همین مورد در مورد حمام های یخ صدق کند.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که حمام یخ شاید برای کوتاه مدت التهاب را کاهش می دهد اما برای بلند مدت چندان موثر نیست.

ممکن است از نظر روانی مفید واقع شود

حمام یخ تنها برای کاهش درد عضلات بعد تمرین مفید نیستند، بلکه باید آنها را در زمینه روحی و روانی نیز مناسب دانست. برخی از افراد درباره این نوع حمام می گویند که پس از حمام یخ احساس آرامش و شادی را پیدا می کنند. گذشته از آن این موضوع برای یک ورزشکاری که سخت در حال تمرین است، می تواند خوشایند و جذاب باشد.

به طور کلی حمام یخ مزایا و معایبی دارد که بیشتر شامل مزایایی برای بدن می شود.

 

 

منبع: lifehacker.com

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code