فناوری خودران تسلا – رانندگی بدون دخالت انسان

256
0
اشتراک گذاری :

آینده رانندگی

تمامی محصولات جدید شرکت تسلا به سخت افزار پیشرفته مجهز شده تا بتوانند بهترین فناوری ها از جمله سیستم خودران “Autopilot” را ارائه دهند. قابلیت رانندگی خودکاری که هر از گاهی برای آن بروزرسان نرم افزاری منتشر می شود تا عملکرد بهتری در اختیار صاحبان محصولات جدید تسلا قرار دهد.

استفاده از سنسورهای پیشرفته

استفاده از هشت دوربین در اطراف خودرو برای تصویربرداری ۳۶۰ درجه تا محدوده ۲۵۰ متری یکی از مزیت های بزرگ این قابلیت است. در کنار هشت دوربین، ۱۲ سنسور اولتراسونیک نیز تعبیه شده تا به تکمیل پوشش راداری خودرو بپردازند. در این میان اتومبیل قادر است به صورت سخت افزار و نرم افزاری فاصله خود را با دیگر اتومبیل ها حفظ کرده و با ایمنی کامل به حرکت درآید. بهره گیری از یک رادار در جلو که قادر است پردازش پیشرفته ای داشته باشد، با استفاده از طول موج حتی در شرایط آب و هوایی نامساعد به اتومبیل کمک می کند تا ایمن کامل را حفظ کرده و عملکرد خوب از خود نشان دهد.

افزایش ۴۰ برابری قدرت پردازش

برای آن که داده ها به صورت کامل پردازش شوند، یک سیستم کامپیوتر که قدرت پردازش آن نسبت به قبل ۴۰ برابر افزایش داشته، درون محصولات جدید به کار گرفته شد. با این حساب افراد می توانند درون خودروهای جدید تسلا شاهد عملکرد رایانه ای دقیق و بی نقص هم باشند. انجام فرآیندهای کامپیوتری بدون وجود سیستم کامپیوتری که از قدرت پردازش بالایی برخوردار است، بدون شک ممکن نمی شود و حتی تبعاتی هم به دنبال خواهد داشت. این سیستم پردازشی توسط تسلا توسعه یافته و در این میان هیچ موردی وجود ندارد.

فناوری خوردان تسلا

چشم تسلا

با دوربین قدرتمندی که از سخت افزار کاملا جدید قدرت می گیرد، چشم تسلا عملکرد دقیقی از خود نشان می دهد. تسلا ویژن روی یک شبکه عصبی عمیق تعبیه شده تا اطراف اتومبیل را بررسی کرده و از برخورد با موانع جلوگیری شود. این همان تاکتیک های پردازشی است که بوسیله سخت افزار جدید صورت می گیرد.

اتوپایلوت

اتوپایلوت قابلیتی است که رانندگی کاملا ایمن و راحت را به ارمغان می آورد. اتوپایلوت همیشه بهبود یافته تا عملکرد بهتری از خود نشان دهد. با اتوپایلوت اتومبیل شما در سرعت مشخص حرکت کرده و از خط رد نمی شود، حتی در زمان مشخص ترمز می کند. در حال حاضر اتوپایلوت یک ویژگی کاملا مستقل نیست و به مرور زمان بهبود پیدا می کند.

حرکت با اتوپایلوت

با فناوری اتوپایلوت، اتومبیل طبق قوانین راهنمایی و رانندگی عمل می کند. اگر در پشت خودرو اتومبیل هایی باشند، محصول تسلا نیز سرعت می گیرد تا برخوردی صورت نگیرد. اتوپایلوت اتومبیل را به سمتی هدایت می کند تا تصادفی با دیگر خودروها به وجود نیامده و مانع از هر نوع حادثه شود.

فناوری خوردان تسلا

Autosteer+

با دوربین های جدید Tesla Visionو پردازش سخت افزاری قدرتمند، خودروی تسلا در هر پیچی می تواند به خوبی عمل کند، بدون آن که خطرآفرین باشد.

سیستم Enhanced Summon

با سیستم Enhanced Summon ، شما می توانید در محیط های تنگ به راحتی پارک کنید و خودرو به شما کمک خواهد کرد تا پارک بی نقصی داشته باشید، بدون آن که به هیچ جسمی برخورد کنید.

توانایی رانندگی کاملا خودکارفناوری خوردان تسلا

تمامی اتومبیل های تسلا از سخت افزار قوی برخوردار هستند که بوسیله آن می توانند به قابلیت رانندگی کاملا خودکار دسترسی پیدا کنند. سیستم طراحی شده کمک می کند تا افراد در سفرهای طولانی و کوتاه بدون نیاز به کنترل سفر را تجربه کند.

هنگامی که وارد اتومبیل شوید و به آن بگویید حرکت کن، تسلا شما را به مقصد  تعیین شده می برد، مگر آن که باتوجه به تقویم و داشتن تنظیماتی از قبل مشخص شده، خودروی تسلا عمل کند. این اتومبیل از مسیرهایی می رود که فاقد ترافیک است و به نوعی مسیر مناسب را برای سریعتر رسیدن به مقصد انتخاب خواهد کرد. همچنین به تمامی علائم های راهنمایی و رانندگی تسلط کامل داشته و در هر مکان مطابق قوانین عمل می کند. شما پس از رسیدن به مقصد خارج شده و اتومبیل در مکان مناسب به طور خودکار پارک می‌شود. اگر می خواهید اتومبیل نیز به سمت شما حرکت کند تا به سفر خود ادامه دهید، کافیست تلفن هوشمند را برداشته و به اتومبیل دستور پارک در مقابل خود دهید.

دستیابی به فناوری رانندگی خودکار مستلزم به کارگیری فناوری کاملا اطمینان بخش است تا بتواند همچون یک انسان عمل کند. عملکردی که دیگر انسان را از کنترل اتومبیل دور می سازد و امر رانندگی نیز آسان خواهد شد. البته با دریافت بروزرسانی های بیشتر این فناوری تکمیل تر از قبل خواهد شد. همچنین به تمامی علائم های راهنمایی و رانندگی تسلط کامل داشته و در هر مکان مطابق قوانین عمل می کند.

رسیدن به مقصد

شما پس از رسیدن به مقصد از خودرو خارج شده و اتومبیل در مکان مناسب به طور خودکار پارک می‌شود. اگر می خواهید اتومبیل نیز به سمت شما حرکت کند تا به سفر خود ادامه دهید، کافیست گوشی هوشمند را برداشته و به اتومبیل دستور پارک در مقابل خود را دهید.

منبع: tesla.com

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code