۱۰ عادت تاثیرگذار بروی کمر درد

اشتراک گذاری :
عادت های تاثیر گذار بروی درد کمر

آیا می دانید که کمر درد عامل اصلی ناتوانی در سطح جهان است؟ بیش از ۵۰٪ از آمریکایی های شاغل هر سال با علائم کمر درد رو به رو می شوند. عادت های روزمره زیادی جزء عوامل تاثیرگذار بروی کمرد درد هستند. این امر موجب می شود تا از ادامه کار دست بکشند و کمتر به کارهای سنگین بپردازند.

در حالی که هنوز جوان و پر جنب و جوش هستید ، این موضوع را یک مسئله جدی برای سلامتی مشاهده نخواهید کرد. شما یا در سالن بدنسازی هستید یا سالن ورزشی. در این دوره توانایی بالاست و درد کمتری را احساس خواهید کرد. اما با گذر عمر و افزایش سن، هر کار سنگین تاثیر منفی روی بدن خواهد گذاشت که ناتوانی را درپی دارد.

در واقع مسئله کمر درد موضوع ساده ای نیست. در این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ عادت تاثیرگذار بروی کمر درد آشنا سازیم.

۱- وضعیت نشستن مناسبی برای خود در نظر گیرید

هنگام نشستن ، باید پاهای خود را روی زمین بگذارید. پاها باید کمی پایین تر از باسن قرار گیرند و در موقعیت مناسبی باشد. میز باید به گونه ای باشد که تا گردن سست نشده و نگاه مستقیم به کامپیوتر داشته باشید. همچنین باید شانه شما صاف باشد و خم نباشید.

۲-مدت زمان نشستن را مشخص کنید

یکی از علل اصلی دیسک های نخاعی، قرار گرفتن طولانی مدت در مقابل کامپیوتر است. کمر شما سفت شده و شروع به تجربه درد در قسمت تحتانی و همچنین در شانه ها و گردن می کنید. وضعیت صحیح بدن می تواند تا حدودی از درد جلوگیری کند. اما حتی اگر به طور صحیح بنشنید، این کار را برای ساعت های زیادی در روز انجام داده و کمر شما صدمه خواهد دید.

آیا راهی برای پایین آمدن زمان مشاهده کامپیوتر وجود دارد یا خیر. برای مثال ممکن است یک دانشجو باشید که باید مدت زمان طولانی در مقابل کامپیوتر قرار گیرید.

۳-صاف بنشینید

شما باید در زندگی سبک خاصی را به کار بگیرید تا تعادل لازم را داشته باشید. زیرا اگر بین نوع کار شما و زندگی کردنتان تعالی وجود نداشته باشد و به نوعی لذت نبرید، سلامتی شما نیز در معرض خطر قرار می گیرد.

یکی از عادت های تاثیرگذار بروی کمر درد کم تجرکی و نشستن است. برای موثر بودن در دراز مدت ، باید از کم تحرکی اجتناب کنید. اگر احساس می کنید بیش از حد کار می کنید یا نشستید، باید به فکر تحرک بیشتر باشید تا مسئله ای به وجود نیاید و بتوانید کارها را به خوبی پیش ببرید.

۴-به پهلو بخوابید

اگر شما به پشت بخوابید، اوضاع کمردردتان بدون شک بدتر می شود. بنابراین سعی کنید به پهلو خوابید که موجب رها شدن درد و کسب آرامش کافی می شود. همچنین سعی کنید هنگام خوابیدن به پهلو ستون فقرات شما به اندازه کافی صاف باشد. همچنین موقعیت بالشت را به خوبی تنظیم کنید تا تناسبی با ساختار بدنتان پیدا کند.

۵-نحوه نشستن در هنگام رانندگی را بیاموزید

آیا شما جزء آن دسته از رانندگانی هستید که صندلی خود را به عقب می کشید؟ آیا پشت خود را تکیه داده اید تا احساس راحتی کنید یا به شکل دیگری می نشینید؟ این یک مشکل است. هنگام رانندگی باید کمر شما راست باشد. اگر مستقیم روی استخوان های خود بنشینید و خمیدگی کمر نداشته باشید، قطعا تناسب لازم را حفظ کردید.

۶-کفش مناسب پیاده روی داشته باشید

هیچ گاه در پیاده روی از کفش نامناسب استفاده نکنید. کفش برای کمر بسیار مهم است، بلکه برای سلامتی دیگری چون قلب هم موثر واقع می شود. اگر ارگونومی کفش شما پایین باشد و یا اینکه از کفش سنگینی استفاده کنید، در درازمدت دچار کمر درد خواهید شد که این یک تجربه نامطلوب خواهد بود و سختی بسیاری را به شمار وارد می کند. بنابراین بهتر است در انتخاب کفش دقت فراوان داشته باشید.

۷- ورزش کردن

در ادامه شما را با چند ورزش تمرینی بسیار مناسب آشنا می کنیم:

  • کشش زانو تا قفسه سینه
  • چرخش کمر نشسته
  • کشش گربه ای

به کمک این ورزش ها شما به تقویت کمر خوب پرداخته و آن را از درد دور می کنید.

ورزش برای کارمندان

۸-تناسب اندام داشته باشید

سعی کنید با تغذیه مناسب از چاقی دور بمانید. زیرا هر چه وزن بالاتر رود، کمر تحت خطر جدی قرار می گیرد و کمر دردهایی را با گذر زمان احساس خواهید کرد. بنابراین سعی کنید تناسب اندام داشته باشید و بدن سالمی برای خود رقم زنید.

۹-کشش

کشش عضلات کمر را بعد از ورزش یا نشستن طولانی تر شل می کند. یک کشش مورب ساده برای آزاد کردن تنش خفیف در پشت شما کافی است. پس از آن می توانید به جلو و عقب خم شوید و چند چرخش کمر انجام دهید. اگر وقت کافی برای آن ندارید ، مجبور نیستید به یک جلسه یوگا بروید. اما می توانید زمان چند کشش کوتاه را پیدا کنید.

۱۰-آرام باشید

سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید. نگذارید بدن شما تحت حرکات سنگین و سخت قرار گیرد. بنابراین بهتر است حرکات آرامی داشته باشید تا سختی احساس نکنید. از این توصیه می شود تا به انجام ورزش هوازی و سبک بپردازید و مانع از ایجاد فشار روی کمر شوید.

منبع

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code