روش صحیح شارژ باتری گوشی هوشمند

18
0
اشتراک گذاری :
شارژ صحیح باتری گوشی هوشمند

گاهی اوقات ممکن است برایتان سوال پیش بیاید چرا با گذشت زمان باتری گوشی شما عملکرد خوبی ندارد و روش صحیح شارژ باتری گوشی هوشمند چگونه است. در برخی مواقع شما باتری خود را در حالت Save-Mode قرار می دهید تا بتوانید مدت زمان بیشتری از آن بهره گیرید. اما هنگامی که شارژ کاملی دارد کمتر ترجیح می دهید تا از قابلیت صرفه جویی در مصرف باتری استفاده کنید. همانطور که می دانید نوع کاربری شما با گوشی هوشمند در عمر باتری نقش موثری دارد. برای مثال اگر برنامه های متعدد، بازیهای سنگین، تم های مختلف و برخی دیگر را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید، عمر باتری گوشی هوشمند شما سریع خالی می شود. با گامامگ همراه باشید تا طول عمر باتری گوشی هوشمند خود را افزایش دهید.

این نکته قابل توجه است که با گذشت زمان باتری گوشی هوشمند آسیب می بیند. هر باتری گوشی هوشمند عمر ۳ تا ۵ ساله ای دارد و می توان ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ بار آن را از ۰ تا ۱۰۰ درصد شارژ نمود. یک باتری در تلفن هوشمند ۵ ساله هرگز نمی توانند همانند روزی اول باشد.

با تمام این تفاسیر، با رعایت نکاتی و سوالای که ما به آن پاسخ می دهیم می توانید روش صحیح شارژ کردن باتری گوشی خود را یادبگیرید و عمر باتری گوشی هوشمند خود را افزایش دهید.

چه زمانی باید گوشی هوشمند خود را شارژ کنید؟

در بیشتر مواقع سعی کنید شارژ باتری گوشی هوشمند شما بین ۵۰ تا ۹۰ درصد باشد. اگر کمتر از ۵۰ درصد رسید سعی کنید آن را به شارژ وصل کرده و هنگامی که به ۸۰ تا ۹۰ درصد رسید آن را از شارژ بگیرید. اگرچه شارژ کامل بسیار خوب است اما عمر باتری گوشی هوشمند شما را کم می کند و چندان عمل درستی نیست. به همین دلیل نگذارید شارژ گوشی شما به زیر ۴۰ درصد برسد و همینطور در شارژ به بالای ۹۰ برسد.

آیا نیاز است باتری تلفن هوشمند به شارژ ۱۰۰ درصد برسد؟

بسیاری از کارشناسان دستگاه های دیجیتال توصیه می کنند در هر ماه تنها یک بار شارژ گوشی هوشمند خود را به ۱۰۰ درصد برسانید. بنابراین لزومی ندارد هر روز شارژ ۱۰۰ درصدی برای گوشی هوشمند خود در نظر گیرید.

این امر موجب تضعیف باتری شما خواهد شد و به مرور زمان باتری سریعتر نیروی خود را از دست می دهد و کاربران باید به صورت مداوم آن را شارژ کنند.

آیا شارژ شبانه روز گوشی هوشمند اشکال دارد؟

از آنجایی که شما نیاز نیست هر روز باتری گوشی هوشمند خود را به شارژ ۱۰۰ درصد برسانید، بنابراین بهتر است که یک بار در شبانه روز شارژی انجام دهید. بنابراین یک بار شارژ کفایت کرده و همچنین لزومی بر چندین بار شارژ در شبانه روز ندارد.

آیا شارژ سریع موجب آسیب رساندن به گوشی هوشمند می شود؟

بیشتر گوشی های هوشمند از فناوری شارژ سریع برخوردار هستند اما اکثر آنها با کابل فناوری شارژ سریع عرضه نمی شوند. بیشتر فناوری های شارژ سریع نیز توسط شرکت کوالکام “Qualcomm” توسعه یافته است. اگرچه شارژ سریع موجب نخواهد شد که باتری تلفن هوشمند شما آسیب بیند، اما گرمای ناشی از این شارژ ممکن است باتری را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین بهتر است در این زمینه دقت کرده و کمتر در شبانه روز به شارژ گوشی هوشمند بپردازید.

در هر صورت شارژ سریع می تواند از یک سو مفید و در سوی دیگر معایبی داشته باشد. بنابراین استفاده از فناوری شارژ سریع امر مناسبی است. اما کاهش حرار گوشی هوشمند خود طول عمر باتری گوشی را افزایش می دهید.

آیا می توانم از هر شارژری استفاده کنم؟

در صورت اطمینان بهتر است شارژر ویژه گوشی هوشمند خود را به کار گیرید زیرا استانداردهایی متناسب با باتری گوشی هوشمند شما را دارد. شما باید اطمینان داشته باشید که شارژر ثانویه توسط شرکت تولیدکننده گوشی شما تایید شده است و یک مدل غیرمعتبر نیست. بنابراین تضمین شارژ درست گوشی هوشمند شما تنها با شارژر متناسب با باتری آن امکان پذیر است.

تاکنون گزارش هایی منتشر شده که خبر از آسیب رسیدن گوشی هوشمند ناشی از شارژر شخص ثالث اشاره کردند. برخی فروشگاه ها شارژرهای ارزان قیمتی را به فروش می رسانند که قطعا آسیبی وارد می کند.بنابراین بهتر است پیش از استفاده یک شارژر شخص ثالث از سالم بودن و داشتن تاییدیه آن اطمینان حاصل کنید تا مبادا گوشی هوشمند شما دچار آسیب جدی شود.

آیا باتری روی حافظه تاثیر دارد؟

اثر حافظه باتری مربوط به باتری هایی است که به طور مرتب بین ۲۰ تا ۸۰ درصد شارژ می شوند و نشان می دهد که تلفن ممکن است به نوعی فراموش کند که ۴۰ درصد اضافی را که بطور معمول نادیده می گیرید، به فراموشی می سپارد.

باتری های لیتیومی که امروزه در بیشتر گجت ها مورد استفاده قرار می گیرد از حافظه باتری رنج نمی برند ، اما باتری های قدیمی تر مبتنی بر نیکل دچار این اثر خواهند شد.

نکته ای درباره باتری های لیتومی

باتری لیتیوم را بیش از حد شارژ نکنید، اگر مدتی از آن استفاده نمی کنید، حدود ۵۰٪ شارژ آن را داشته باشید. شما می دانید که باتری بین ۵ تا ۱۰ درصد در هر ماه تخلیه می شود ، و اگر اجازه دهید به طور کامل تخلیه گردد، ممکن است نتواند دیگر شارژ شود.

 

منبع: techadvisor.co.uk

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code