دستیار گوگل چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟ – Google Assistant

20
0
اشتراک گذاری :
دستیار گوگل چیست

آیا تاکنون با دستیار گوگل کار کرده اید. نخستین بار شرکت اپل دستیار هوشمند شخصی سیری را در بهار سال ۲۰۱۱ معرفی کرد و پس از چند سال این دستیار دردسترس قرار گرفت. شرکت های مایکروسافت، آمازون و گوگل نیز هم اکنون دستیارهای صوتی خود را ارائه می کنند.

به لطف دستیارهای هوشمند شخصی، می توان به مجموعه ای از مهارت های استاندارد دسترسی داشت که از جمله باید به جستجوی اینترنت یا تنظیم یک تایمر اشاره کرد. حتی اخیرا گوگل ویژگی های جدیدی را به دستیار صوتی خود افزود تا تجربه کاربری بهتری داشت.

اما سوال این است که دستیار گوگل یا Google Assistant چیست؟

شرکت گوگل دستیار صوتی خود را در سال ۲۰۱۲ همراه با Google Nav راه اندازی کرد و با گذشت زمان بهبودیهایی هم پیدا کرد. گوگل با دستیابی به موتور جستجوگر خود، دستیار صوتی خود را به عنوان “گوگل شخصی” کاربر –  روانه بازار کرد تا به کاربرانش در برنامه ریزی و مسیریابی طی مشغله روزانشان کمک کند.

در حال حاضر گوگل اسیستنت را می توان روی بیشتر تلفن های هوشمند، تبلت، اسپیکر هوشمند و دیگر دستگاه های دیجیتال شاهد بود.

دستیار گوگل در چه مکانی می توان به کار گرفت

برای کاربرانی که دارای تلفن Android یا دستگاه Google Home هستند ، تمام آنچه برای احضار دستیار صوتی گوگل لازم دارند، گفتن “OK Google” یا “Hey Google” است و دستیار در پایین صفحه شما ظاهر می شود. یا برای کاربران تلفن های هوشمند پیکسل ، با فشردن ساده قسمت زیرین دستگاه می توان آن را فعال کرد.

برای کاربران آیفون و آیپد، به راحتی با دانلود برنامه Google Assistant می توان به این دستیار صوتی دسترسی داشت. از آنجا، کاربران می توانند این دستیار را به حساب اصلی گوگل خود وصل کنند تا به تقویم و ایمیل‌های مهم مانند رزرو رستوران یا پرواز و غیره دسترسی پیدا کنند.

کاربران به لطف ادغام با دستگاه های Android و حساب های گوگل، می توانند هنگام دور بودن از Google Home یا حتی تلفن های خود از Assistant Google استفاده کنند. دستیار صوتی گوگل با وسایل نقلیه Android Auto ، گجت پوشیدنی مانند ساعت هوشمند گوگل و Pixel Buds ، محصولات امنیتی Nest و انواع صفحه نمایش هوشمند غیر گوگل سازگار است. این دستگاه ها همچنین به تماس استاندارد “OK Google” یا “Hey Google” پاسخ می دهند.

چه کاری می توان با دستیار گوگل انجام داد

مشابه سایر دستیارهای هوشمند ، می توانید دستیار صوتی google را برنامه ریزی کنید تا گزارش های خبری به شما ارائه دهد، به سؤالاتی مانند “هوا چطور است؟” پاسخ دهید. یا “چه وقت امروز خورشید غروب می کند؟” و موسیقی را از Spotify و همچنین YouTube Music پخش کنید. کاربران همچنین می توانند از این دستیار صوتی  برای پخش تلویزیون یا فیلم در تلویزیون‌های Chromecast استفاده کنند.

این دستیار صوتی با دسترسی به تقویم گوگل و ایمیل های کاربر، می تواند به کاربر توضيح دهد که برنامه آنها برای روز قبل چه بوده که از او پرسیده شده “سلام گوگل ، روز من چطور است؟” همچنین به برخی مهارت های پیشرفته مجهز است که رقبایی مانند Alexa هنوز فاقد آن هستند.

در مجموع باید بیان داشت که گوگل با این نرم افزار هوشمند سعی دارد، بازار دیگر دستیارهای هوشمند را کساد کرده و توجه ها را به سمت خود جلب نماید. تاکنون Google Assistant موفق عمل کرده و انتظار می رود، از این پس نیز چنین باشد.

همانطور که گفته شد در حال حاضر دستگاه های بسیاری هستند که به Google Assistant مجهزند و انتظار داریم بزودی دیگر محصولات دیجیتال نیز با آن همراه شوند.

 

منبع: businessinsider

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code