نحوه دانلود بروزرسانی iPadOS برای دارندگان آیپد

15
0
اشتراک گذاری :
بروزرسانی iPadOS

شرکت اپل سیستم عامل iPadOS را در جریان کنفرانس WWDC 2019 معرفی کرد. سیستم عاملی که جایگزین iOS برای تبلت های آیپد شده و ویژگی های بیشتری را به کاربران تبلت اپل ارائه می دهد. در این مطلب شما با نحوه دانلود بروزرسانی iPadOS آشنا خواهید شد. این سیستم عامل بسیار بهینه تر از iOS برای آیپد است و اپل تاکید بسیاری روی تجربه کاربری بهتر آن نسبت به iOS داشته است.

اگرچه iPadOS براساس iOS توسعه یافته، اما همچنان تغییراتی در آن ایجاد شده که باید این سیستم عامل را یک نسخه ارتقایافته و بهتر برای تبلت های آیپد اپل تلقی کرد. سیستم عامل جدید آیپد پس از معرفی در WWDC 2019، در نهایت ۱۹ سپتامبر امسال بود که دردسترس کاربران آیپدهای اپل قرار گرفت.

سیستم عاملی که مطابق تعاریف و توضیحات اپل از ویژگی های برجسته برای کاربری بهتر روی تبلت برخوردار است. متاسفانه مدل های قدیمی آیپد قادر نیستند به نصب iPadOS بپردازند، تبلت هایی که شامل آیپد ایر اصلی، آیپد مینی ۳ و آیپد مینی ۲ می شود.

اما سایر تبلت های آیپد این قابلیت و توانایی را دارند که به سیستم عامل iPadOS مجهز شوند و تجربه کاربری بهتری هم رقم زنند. در این مطلب  قصد داریم نحوه دانلود و نصب بروزرسان iPadOS اپل را برای شما شرح دهیم.

۱-پیش از دانلود بروزرسانی iPadOS از آیپد خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

اگر شما از تبلت آیپد برخوردار هستید و می خواهید به نصب سیستم عامل iPadOS بپردازید، باید نخست از تبلت آیپد خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل داده‌های فعلی را از دست ندهید. البته گرفتن نسخه پشتیبان یا همان بک آپ در هنگام نصب هر سیستم عامل جدید بسیار ضروری است و تنها شامل آیپد نمی شود. به این ترتیب پس از گرفتن نسخه پشتیبانی، می توانید شروع به دریافت بروزرسان iPadOS نمایید.

البته اگر وارد نیستید که چگونه نسخه پشتیبان تهیه کنید بهتر است در اینترنت جستجو داشته باشید.

۲- دانلود از طریق تنظیمات

خوشبختانه نسخه بتا iPadOS را به خوبی سپری کردیم و مشکل خاصی مشاهده نشد. برای دانلود بروزرسانی iPadOS باید به شبکه وای فای خود متصل شوید. دستورالعمل Settings > General > Software Update را انجام دهید تا به بخش موردنظر برسید. کلید آپدیت نرم افزاری را بزنید تا بروزرسان iPadOS دانلود و دریافت شود.

حجم آپدیت بیش از ۱ گیگابایت است اما تغییرات بزرگ و متنوعی را دربرمی گیرد. اپل همزمان با iOS 13 این سیستم عامل را منتشر کرد. باتوجه به اینکه این اولین نسخه iPadOS محسوب شده، ممکن است مدت زمان دریافت کمی طولانی باشد.

آیپد شما برای دریافت باید آماده باشد تا پس از دانلود، عملیات نصب آغاز شود. اگر بروزرسان خودکار فعال باشد، دستگاه به صورت خودکار پیامی مبنی بر دریافت بروزرسان iPadOS منتشر خواهد کرد. همانطور که گفته شد، مرحله نخست و اولین نسخه iPadOS کمی حجم بالایی دارد و فرآیند نصب را طولانی می کند.

۳- اساسا همان iOS است

در ساختار iPadOS شبیه به iOS طراحی شده تا کاربران با محیط بسیار متفاوت رو به رو نشود. اما از آنجایی که سیستم عامل ویژه تبلت های اپل توسعه یافته، از برخی ویژگی های اختصاصی این نوع دستگاه ها هم بهره می برد.

iPadOS شامل حالت تاریک شده و منو جدید Today هم که اخبار و تقویم روز بوده را دربرمی گیرد. iPadOS منتشر شده تا کاربران آیپد دیگر سیستم عامل یکسان با آیفون دریافت نکنند و تجربه جدید داشته باشند.

فرآیند دانلود و نصب چندان دشوار نیست و ممکن است در مراحل بعدی حجم کمتر هم باشد.

 

 

منبع: techradar.com

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code