جمعه سیاه یا Black Friday چیست؟

34
0
اشتراک گذاری :
جمعه سیاه یا black friday چیست

Black Friday 2019 از ۲۹ نوامبر آغاز می شود اما در حال حاضر نیز فروشندگان فروش جمعه سیاه خود را برای معاملات بهتر شروع کردند. البته از آنجایی که معاملات در این مدت زمان بسیار فوق العاده است، ممکن بوده بخواهید یکی را انتخاب کنید که امر انتخاب دشوار است. اگر شما به دنبال خرید یک کالای دیجیتال مثل گجت ها با قیمت مناسب در Black Friday هستید، این جمعه روز مناسبی است.

Black Friday یا جمعه سیاه از چه زمانی است؟

رویداد Black Friday نخستین بار در آمریکا آغاز شد. از آنجایی که مراسم شکرگذاری مسیحیان در ۵ نوامبر انجام می شود، جمعه بعدی نیز زمان آغاز Black Friday است. این رویداد معاملاتی پیش از فصل تعطیلات کریسمس انجام می گیرد تا افراد بتوانند در این مدت زمان کالا موردنظر خود را خریداری کنند.

بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ رویداد جمعه سیاه محبوبیت بیشتری یافت. در سال ۲۰۱۴ بود که جمعه سیاه پیش از کریسمس آغاز شد. در سال های ۲۰۱۵، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ بر تعداد فروشندگان حراج Black Friday افزوده شد و این رویداد رونق بسیاری گرفت.

برخی فروشگاه ها در انگلستان سریع درب خود را برای خرید مشتریان باز می کنند، بنابراین باید هرچه سریعتر در کنار درب این فروشگاه ها حاضر شوید.

دوشنبه سایبری یا Cyber Monday چه زمانی برگزار می شود؟

در سال جاری Cyber Monday در روز ۲ دسامبر برگزار خواهد شد. این رویداد به دنبال Black Friday بوده و تخفیفات بزرگی توسط فروشندگان آنلاین انجام می گیرد. Cyber Monday در سال ۲۰۰۵ نخستین بار آغاز شد. این رویداد هنگامی یک اتحادیه بازرگانی آمریکایی، دوشنبه پس از شکرگذاری ، متوجه افزایش فروش در اینترنت شد.

در دوشنبه سایبری معاملات آنلاین می تواند راحت تر انجام گیرد. شما بهترین تخفیف ها را از تخفیف های مختلف پیدا می کنیم. صدها محصول که شامل کالاهای دیجیتال و غیردیجیتال می شود. بدون شک این رویداد معاملاتی که همیشه در اواخر سال میلادی برگزار می شود، مشتریان بسیاری را به خود جلب می کند.

زیرا در این رویداد شاهد فروش اجناس در کمترین قیمت ممکن هستیم و حتی اگر دیر بجنبید، ممکن است کالاها سریعا به اتمام برسد و با تمام شدن موجودی کالا موردنظر رو به رو شوید. در مجموع باید بیان داشت که Black Friday یا همان جمعه سیاه روز بزرگ برای خریداران و مصرف کنندگان است. در سوی دیگر فروشندگان برخلاف روزهای دیگر سال بیشترین مشتریان را در فروشگاه خود شاهد خواهند بود.

زیرا با کاهش قیمت تقاضا افزایش یافته و حتی ممکن است با سفارش های بیش از حد نیز رو به رو شوند. به هر حال این رویداد که بیشتر در امریکای شمالی برگزار می شود، اخیرا در برخی کشورها نیز برگزار می گردد و تنها کشور ایالات متحده را دربرنمی گیرد. به هر حال چنین رویدادی برای افرادی که به خرید خوش قیمت توجه دارند، گزینه فوق العاده محسوب می شود.

منبع: wich.co.uk

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code