ضعف سیستم تشخیص چهره گوشی پیکسل ۴

17
0
اشتراک گذاری :
تشخیص چهره گوشی پیکسل 4

شرکت گوگل در گوشی های پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال از سنسور تشخیص چهره ای به کار گرفته که نه تنها موجب باز شدن سریع صفحه نمایش می شود، بلکه از سطح ایمنی بالایی هم بهره می برد.

گوگل معتقد است که سنسور تشخیص چهره این دو گوشی هوشمند از ایمنی بالایی برخوردار هستند و در حفظ حریم خصوصی برجسته هستند. به تازگی Chris Fox یکی از گزارشگران شبکه BBC در تستی که با پیکسل ۴ داشته به یک نگرانی پی برده است. او بیان داشته هنگامی که چشمان خود را بسته بود نیز این سنسور تشخیص چهره عمل کرده و قفل صفحه نمایش را باز نمود.

حتی یک صفحه پشتیبانی مربوط به گوگل نیز این موضوع را تایید کرده است. در صفحه پشتیبانی آمده که پیکسل ۴ هنگام بسته بودن چشمان شما نیز صفحه قفل را باز می کند. نکته جالب اینجاست که در هنگام خواب نیز می توانید صفحه نمایش پیکسل ۴ را باز کنید زیرا در هنگام خواب با چشمان بسته می توانید نمایشگر را باز کنید و این دردسرساز است.

این عامل خطرناکی است و اجازه می دهد تا هر فردی صفحه تلفن هوشمند را باز کند. این در حالی است که در محصولاتی چون آیفون اپل چنین مسئله ای را مشاهده نخواهید کرد زیرا فیس آیدی اپل از سطح ایمنی بالایی برخوردار می باشد. البته این نکته حائز اهمیت بوده که فیس آیدی نیز قابلیتی برای باز شدن صفحه نمایش هنگام بسته بودن چشم ها ارائه می دهد اما اپل بیان کرده این قابلیت در صورت تمایل فعال می شود.

اما متاسفانه پیکسل ۴ چنین قابلیتی نداشته و به صورت کامل فعال است. شرکت گوگل واکنشی به این مسئله نشان نداده و انتظار داریم رسانه ها دست به کار شده و پیگیر این مسئله شوند. سخنگو گوگل اظهار داشت که در حال حاضر هیچ آپدیت نرم افزاری برای افزودن قابلیتی وجود ندارد و کاربران باید منتظر بمانند.

البته یک راه وجود دارد تا خریداران پیکسل ۴ از این مسئله به دور باشند. این راه استفاده از وارد کردن پین یا استفاده الگو است و در این بین دیگر نباید سنسور تشخیص چهره را برای احراز هویت به کار گیرید.

در سیستم عامل iOS ترفندی وجود دارد که در آن می توانید دکمه پاور و یکی از دکمه های میزان صدا را نگه دارید تا وقتی که منوی پاور را مشاهده کنید، پس از آن Face ID موقتاً ظاهر خواهد شد. سپس وارد می توانید پین را غیرفعال کنید.

در این قسمت نحوه اضافه کردن میانبر برای قفل کردن اندروید ۱۰ آورده شده، این همان چیزی است که پیکسل ۴ با آن همراست:

  • وارد بخش تنظیمات شوید
  • Display را انتخاب کنید
  • بخش Advanced در پایین را انتخاب کنید
  • روی Lock screen display ضربه بزنید
  • سپس Show lockdown option را فعال کنید

گذشته از غیرفعال کردن سیستم تشخیص چهره، قفل هوشمند را نیز غیرفعال کنید. اعلان ها را از صفحه قفل پنهان کنید تا بتوانید به نتایج خوب دست یابید. به هر حال باید منتظر ماند تا شرکت گوگل بزودی راه حل کامل و جامعی را برای ضعف در سیستم تشخیص چهره گوشی پیکسل ۴ خود ارائه دهد.

 

 

منبع: theverge.com

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code