آموزش تبدیل فایل M4A به MP3

24
0
اشتراک گذاری :
تبدیل فایل m4a به mp3

MP3 را می توان یکی از محبوب ترین فرمت های موسیقی دانست، زیرا این فایل تقریباً توسط هر دستگاه پخش کننده رسانه ای قابل پشتیبانی است. همچنین بهترین گزینه برای کیفیت صدا نیست، زیرا آهنگ ها بطور قابل توجهی فشرده می شوند و برخی از داده های ارزشمند در این فرآیند از بین می روند، اما این فشرده سازی همچنین بدان معنی است که MP3 ها فضای ذخیره سازی نسبتاً کمی را به خود اختصاص می دهند.

در مقابل، اپل ، همیشه یکی از این فرمت های جدیدی خلق کرده که به عنوان فرمت M4A شناخته می شود و در iTunes مورد استفاده قرار می گیرد. رمزگذاری صوتی Lossless Audio Apple (به طور خلاصه ALAC) به معنای این است که موسیقی شما بدون از دست دادن کیفیت ذخیره می شود ، بنابراین شما یک صدای غنی و تمام عیار را دریافت خواهید کرد. هنوز هم  فایل های M4A فضای ذخیره سازی کمتری نسبت به MP3 دارند ، بنابراین بهترین محسوب می شود.

آهنگ های M4A این روزها فقط توسط آیفون ها و سایر ابزارهای اپل توسط طیف گسترده ای از پلیرها و دستگاه های دیگر پشتیبانی می شوند. با این حال، شما هنوز هم می خواهید برای بهبود سازگاری به MP3 تبدیل کنید.

نحوه تبدیل فایل M4A به MP3 با کمک iTunes

اگر از نرم افزار iTunes اپل استفاده می کنید ، می توانید آن آهنگ ها را از طریق اپ روی رایانه خود تبدیل کنید.

  • iTunes را اجرا کنید و روی گزینه ادیت در Edit کلیک کنید. سپس به دنبال کردن Preferences بپردازید.
  • در General Preferences روی Import Settings کلیک کنید.
  • منو کشویی را باز کنید و از داخل آن MP3 Encoder را انتخاب نمایید.
  • روی OK کلیک کرده و سپس به کتابخانه iTunes بازگردید.
  • روی ترک موردنظر که می خواهید از M4A به Mp3 تبدیل شوید، کلیک کنید. همچنین با کمک Shift می توانید آهنگ های موردنظر را برجسته کنید.
  • روی File کلیک کرده و سپس Convert را برای ایجاد فایل Mp3 انتخاب می کنید. قابل ذکر است که فایل اصلی M4A از بین نمی رود.

نحوه تبدیل فایل M4A به MP3 بر روی رایانه بدون استفاده از iTunes

از سوی دیگر می توانید یکی از برنامه های مختلف تبدیل فایل صوتی را برای بارگیری رایگان که برای کاربران ویندوز و مک دردسترس قرار گرفته، استفاده کنید. یک مثال خوب Switch Audio File Converter از تیم NCH است که کاربری بسیار ساده دارد اما همچنین برای استفاده پیشرفته تر از ابزارهای زیادی نیز استفاده می کند. نسخه رایگان ابتدایی تنها جهت تبدیل فایل M4A به MP3 مورد استفاده قرار می‌گیرد اما با پرداخت هزینه اشتراک می توانید به قابلیت اضافی دسترسی پیدا کنید.

یکی دیگر از موارد کاملاً رایگان Freemake Audio Converter نام دارد که اگرچه به خوبی مورد اول نیست اما همچنان مناسب است.

نحوه تبدیل فایل های M4A به MP3 بدون نصب هیچ گونه نرم افزار

شما همچنین می توانید از طریق برنامه های آنلاین تبدیل فایل M4A به Mp3 را انجام دهید، که تمام پردازش های لازم را در فضای ابری انجام می دهد. اگر نمی خواهید نرم افزار جدید را در رایانه خود بارگیری و نصب کنید ، این گزینه مناسب است.

یکی از این گزینه ها Cloud Convert نام دارد که تجربه کاربری ساده دارد. برای شروع کار ، به سادگی فایل های M4A را در رایانه خود انتخاب کنید و فرمت MP3 را برای تبدیل انتخاب کنید. آهنگ های شما بارگذاری می شود و همه کار سخت روی آن سرورهای از راه دور انجام می شود. پس از اتمام کار می توانید فایل MP3 های تبدیل شده خود را بارگیری کنید.

گزینه های مبدل ابری اگرچه کند هستند اما عملکرد خوبی دارند.

چگونه می توانم یک فایل صوتی M4A را از طریق تلفن خود به MP3 تبدیل کنم؟

هنگامی که فاقد لپ تاپ هستید، استفاده از مبدل ابری گزینه بسیار مناسب است. شما می توانید به صورت مراحل فوق، فایل را بارگذاری و سپس به Mp3 تبدیل کنید. در نهایت به سادگی می توانید این فایل ها را برای شنیدن اجرا کنید.

 

منبع: trustedviews.com

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code