درمان گلو درد با این چند روش طبیعی

1177
1
اشتراک گذاری :

گلو درد یکی از شایع ترین عارضه هایی است که انسان بنا به دلایل مختلف به آن دچار خواهد. آلرژی ، ویروسی شدن مجاری تنفسی و یا گرفتگی ماهیچه می تواند احساس سوزش و خراشیدگی را در گلو ایجاد کند. اما چگونه می توان این شرایط آزاردهنده را بهبود بخشید. در ادامه با گاما دنیای آینده همراه باشید تا با روش هایی طبیعی برای بهبود گلو درد خود آشنا شوید.

 

گیاه مریم گلی

به گیاه مریم گلی می توان به عنوان یک داروی گیاهیی چند منظوره فکر کرد که موجب بهبود خیلی از بیماری خواهد شد و در گذشته کاربردهای زیادی داشته است. این گیاه بصورت دمنوش با خاصیت ضد التهابی خود باعث بهبود شرایط گلودرد و تسکین احساس سوزش در گلو خواهد گردید.

ریشه ی شیرین بیان

ریشه ی درخت شیرین بیان می تواند درد ناشی از عفونت گلو را تسکین داده و حتی باعث بهبود مشکلات سلامتی همچون سرفه و دل درد شود. در اینترنت چندین دستور تهیه ی دمنوش شیرین بیان وجود دارد که ارزش بررسی و استفاده ی آن وجود دارد. حتی در برخی مطالعات ذکر شده که از این ریشه برای بهبود بیمارانی که مورد عمل جراحی گلو و سیستم تنفسی قرار گرفته اند استفاده خواهد شد.

عسل

از دوران باستان تا کنون همیشه عسل یک درمان قوی و قابل اعتماد برای انواع عفونت ها بوده است. افزودن عسل به آب گرم و یا چای می تواند باعث تسکین گلوی عفونی شما گردد که بهتر است همیشه یک شیشه از آن را در آشپزخانه ی خود کنار بگذارید.

سرخارگل ( اکیناسه )

حتماً دلیلی وجود دارد که سرخارگل همیشه در داروخانه ها به شکل های مختلفی مثل قرص ، کپسول و یا پماد وجود دارد. طبق مطالعات ، سرخارگل سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و باعث کاهش التهاب خواهد شد. گیاه شناسان این گیاه را برای کاهش دوره ی سرماخوردگی  و همچنین علائم آن همچون سرفه و تب توصیه می کنند. لذا به مصرف این گیاه به عنوان یکی از گزینه های خود در هنگامی دچار گلو درد یا سرماخوردگی شدید فکر کنید.

ریشه ی گل ختمی

هرچند شاید این گیاه زیاد شناخته شده نباشد اما در طب سنتی و درمان های گیاهی ریشه ی گل ختمی به عنوان یک داروی گیاهی خیلی مؤثر یاد شده است. درگذشته از این گیاه برای درمان گلو درد استفاده شده و طبق گزارشات کلینیک مایو “Mayo” علاوه بر التهابات گلو می تواند باعث بهبود آسم و التهابات پوستی شود.

ژل نارون

نارون درختی بسیار بلند قامت است که برگ و پوسته ی آن خاصیت دارویی دارد. از برگ های نارون داروی های زیادی تولید می شود و از سمغ این درخت ژله تهیه می گردد. ژل نارون در آمریکای شمالی بسیار مرسوم بوده و باعث کاهش التهاب گلو خواهد شد.

بُخور

رطوبت اضافی همراه با گرما می تواند التهاب بینی و گلو را بهبود ببخشد. پس اگر دستگاه بخور دم دستتان نیست ، درب حمام را بسته و آب گرم را باز تا یک حمام بخار ایجاد شود و سعی کنید در این رطوبت بالا عمیق نفس بکشید تا التهابات مجاری تنفسی شما کمی کاهش یابد.

بستنی یخی

برخی از متخصصین معتقدند غذای سرد و یخ زده می تواند احساس خراشیدگی و سوزش گلو را کاهش دهد. بنابراین از بستنی های یخی ( Popsicles ) به عنوان یک درمان موقت گلو درد یاد شده که می تواند در دوران سرماخوردگی برای کودکان یک انگیزه باشد. اما یادتان نرود تنها مقدار کمی از بستنی یخی را استفاده کنید تا سرمای آن باعث کاهش سوزش شود.

غرغره کردن

طبق مطالعات انجمن سرطان آمریکا ، غرغره کردن مخلوط آب ، نمک و جوش شیرین می تواند باعث از بین رفتن باکتری های مضر دهان و گلو شود و در هنگام گلو درد حس بهتری به شما ببخشد.

 

توجه: هیچکدام از موارد ذکر شده درمان یا تسکین قطعی گلو درد شما نخواهد بود و تنها طبق مطالعات به عمل آمده و براساس مطلبی از سایت greatist.com می باشد. درنتیجه اگر گلو درد شما چند روزی است که ادامه دارد بهتر است سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

اشتراک گذاری :

1 دیدگاه

پاسخ دهید

*

code