با برگر گیاهی Impossible Burger 2.0 آشنا شوید – لذیذ و سالم

اشتراک گذاری :
برگر گیاهی Impossible

برگرهای گیاهی یک غذای تاریخی محسوب شده که از ترکیب سویا، لوبیا و عدس پخته می شوند. Impossible Burger در دسته غذاهای Impossible Foods قرار می گیرد که از ویژگی هایی نظیر رنگ صورتی، آب دار، طعم دودی و برخی دیگر بهره می برد.

یکی از خبرنگاران وب سایت CNET به تست برگر Impossible Burger 2.0 که به نوعی گیاهی محسوب می شود، پرداخته است. این خبرنگار در یک دهه پیش تنها از برگر گوشت مصرف می کرده اما با مصرف برگر گیاهی معتقد است که می تواند به خوبی ذائقه اش را تغییر دهد. یکی از نکته های جالب این نوع برگر ساخت آن در آزمایشگاه است و نباید تصور کرد که در مراتع سبز تولید می شود.

اما Impossible Burger چیست؟

Impossible Foods شامل چهار عنصر از جمله پروتئین، چربی، چاشنی و در نهایت بسته بندی شده می شود. پروتئین موجود در Impossible Burger از نوع پروتئین گوشت حیوانی نیست بلکه پروتئین آن برگرفته از سویا و سیب زمینی است. این Impossible Burger متفاوت از Impossible Burger 1.0 بوده که آن را از پروتئین گندم تولید می کنند. اگرچه سویا همیشه با ذهنیت بد همراه بوده اما کارشناسان تغذیه آن را مواد غذایی مفید می دانند. هنگامی که این برگر گیاهی را روی گریل قرار می دهیم آن را به روغن نارگیل یا آفتابگردان آغشته می کنیم، تا به خوبی آبدار شود. راستی این یک نوع غذا با منبع غنی از فیبر نیز محسوب می شود.

این برگر گیاهی چه مزه ای دارد؟

Impossible Burger مزه گوشت گاو می دهد. یکی از نکته های مثبت این برگر مزه ای شبیه به گوشت گاو است و موجب می شود تا شما یک برگر کاملا سالم در کنار عطر و طعمی لذت بخش مصرف کنید. برای گیاهخواران این غذا یک برگر فوق العاده است که می تواند به خوبی جایگزین گوشت گاو شود. شاید این نوع برگر برای شیفتگان گوشت گاو جذاب نباشد اما امتحانش ضرری نخواهد داشت.

آیا برگر گیاهی Impossible Burger مفید است؟

شما می توانید با خیالی راحت Impossible Burger را مصرف کنید. صرف نظر از این که چه چیزهایی مواد تشکیل دهنده این برگر گیاهی هستند. هیچ گونه مواد افزودنی یا سمی در آنها به کار گرفته نشده تا خطراتی به دنبال داشته باشد، حتی این برگر توانسته از سوی FDA تاییدیه سلامتی و بدون ضرر بودن را کسب کند. البته این نکته حائز اهمیت است که ساخت Impossible Burger در برخی کشورها با مواد خاصی انجام می گیرد. این موضوع موجب می شود تا برخی مواد نامطلوب را درون این برگر گیاهی مشاهده کنیم. بنابراین پیش از خرید برگر سعی کنید از صحت مفید و بدون ضرر بودن آن اطلاعات کافی بدست آورید.

برگر گیاهی

آیا نسبت به گوشت گاو سالم تر است؟

در بحث کالری چیزی نزدیک به گوشت گاو است و از پروتئین کافی بهره می برد. کالری Impossible Burger به ۲۴۰ می رسد که نزدیک به سطح ۲۵۰ تا ۳۰۰ کالری گوشت گاو است. اما برگر Impossible Burger نسبت به گوشت گاو از کلسترول، سدیم و چربی کمتری بهره می برد. بنابراین شما با یک برگر سالم و بهتری رو به رو هستید که حتی طعم گوشت گاو را به همراه دارد همچنین این برگر از ۳ گرم فیبر بهره می برد که گوشت گاو فاقد آن است.

Impossible Burger در برابر گوشت گاو

غذاهای Impossible Foods همگی از نوع گیاهی نیستند که تنها برگر را دربربگیرد. بلکه سوسیس، کالباس و هر نوع فرآورده گوشتی دیگر را شامل می شود. شاید برگر گوشت گاو کمی رنگ بهتری داشته اما در مقایسه برگر Impossible Burger از مواد بهتری تشکیل شده و مفید است. فراتر از مواد مغذی و طعمی مشابه، برگر Impossible Burger با قیمت نسبتا بیشتری نسبت به برگر گوشت گاو به فروش می رسد. بنابراین از ویژگی های بیشتری نسبت به مدل اول برخوردار است.

چرا باید برگر گیاهی را جایگزین گوشت کرد؟

سلامتی یکی از مهمترین فاکتور عمر طولانیست. بنابراین نیاز است برای دستیابی به آن از هر روشی بهره گرفت. شاید گوشت بتواند از پروتئین بالایی برخوردار باشد اما در مقابل ضررهایی به دنبال آن است که قطعا مصرف این ماده غذایی را نامناسب می کند. بنابراین بهتر است به سراغ جایگزین های گوشت گاو رفت که نه تنها از نوع گیاهی هستند و سرشار از مواد مغذی، بلکه سلامتی را به دنبال خواهند داشت و بدون شک تضمین می کنند. با این حساب باید Impossible Burger را بهترین جایگزین برگرهای معمولی قلمداد کرد.

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code