ایکس باکس اسکارلت چهار برابر قدرتمندتر از ایکس باکس وان ایکس

اشتراک گذاری :
ایکس باکس اسکارلت

شرکت مایکروسافت اگرچه یک برند برجسته در زمینه تولید دستگاه های سخت افزاری نظیر سرفیس محسوب می شود، در تولید کنسول بازی نیز یکی از شرکت های برتر است. طی چند سال گذشته چندین کنسول ایکس باکس توسط این کمپانی معرفی شد که هر یک از مشخصات و طراحی خاص خود بهره می برند.

به گزارش T3، در جریان کنفرانس E3 2019 مایکروسافت این شرکت اعلام کرد که کنسول نسل بعدی ایکس باکس اسکارلت “Xbox Scarlet” اسم رمز این کنسول بازی است. جانشین Xbox ONE X سالهاست که تحت توسعه قرار دارد اما نخستین بار در E3 امسال شاهد معرفی آن بودیم. با گامامگ همراه باشید.

البته ایکس باکس اسکارلت کنسول معمولی نیست و یک گزینه برجسته به شمار می رود که آن را باید در میان کنسول های نسل بعدی برترین دانست. در حالی که طبق شایعات منتشر شده از جزئیات سخت افزاری پلی استیشن ۵ باید آن را جانشین پلی استیشن ۴ پرو به حساب آورد، اما این طور پیداست، ایکس باکس اسکارلت یک مدل برتر در مقایسه با پلی استیشن ۵ است. اگرچه PS5 کنسولی با اس اس دی “SSD” محسوب می شود، ایکس باکس اسکارلت نیز دارای حافظه اس اس دی خواهد بود که موجب بارگذاری سریعتر بازیها نسبت به نسل قبل می شود. به همین مراتب مایکروسافت نیز اس اس دی بسیار سریعی روی ایکس باکس اسکارلت تعبیه کرده تا در کنار دیگر بخش های سخت افزاری برجسته بتواند نظر طرفداران را جلب کند. به گفته این شرکت پروژه اسکارلت یکی از برترین کنسول های بازی آینده خواهد بود که می تواند عملکرد خوبی از خود نشان دهد.

سخت افزار ایکس باکس اسکارلت

کنسول نسل جدید دارای قدرتی بسیار بالاتر است و به نوعی چهار برابر سریعتر از ایکس باکس وان ایکس نه ایکس باکس وان معمولی می باشد. پردازنده هشت هسته ای با فرکانس ۲٫۳ گیگاهرتزی، حافظه رم ۱۲ گیگابایتی، قدرت گرافیکی ۶ ترافلاپسی با معماری AMD Polaris و برخی دیگر اشاره کرد. برای مثال ایکس باکس وان اصلی قدرت ۱٫۳ ترافلاپسی، پلی استیشن ۴ قدرت ۱٫۸ ترافلاپسی و پلی استیشن ۴ پرو قدرت ۴٫۲ ترافلاپسی دارد.

در این میان ایکس باکس وان ایکس ایکس می تواند با فریم ریت ۶۰fps و کیفیت ۴K در قالب HDR بازیها را اجرا کند و عملکرد گرافیکی بالایی از خود نشان دهد. همانطور که انتظار می رفت، پروژه اسکارلت با فریم ریت ۱۲۰fps می تواند بازیها را اجرا کند و این یعنی بدون لگ. این فریم ریت پیش از این توسط گوگل برای استادیا پیشنهاد شد و باید آن را برای کنسول بازی برجسته دانست.

ایکس باکس اسکارلت

در دیگر نقاط پروژه اسکارلت می تواند از وضوح ۸K نیز پشتیبانی کند. یکی از ویژگی های برجسته ایکس باکس بعدی پشتیبانی از فناوری ردیابی اشعه یا ری تریسینگ است. چنین قابلیتی موجب می شود تا بازیها با وضوح گرافیکی بالا اجرا شود و سایه پردازشی نیز واقع گرایانه است. البته همانطور که می دانید مایکروسافت درصدد است تا بهترین وضوح گرافیکی را ارائه دهد و از این رو می توان با پروژه اسکارلت به وضوح گرافیکی بالایی در اجرا بازیها دست یابد.

مایکروسافت درصدد است تا پروژه اسکارلت را در تعطیلات ۲۰۲۰ عرضه کند. البته نام دقیق این کنسول نامشخص باقی مانده و انتظار داریم در تعطیلات ۲۰۲۰ توسط ردموندی ها منتشر شود. همانطور که مایکروسافت اعلام کرده این کنسول همراه با بازی Halo Infinite در تعطیلات ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد. متاسفانه هیچ اطلاعاتی درباره قیمت این کنسول دردسترس قرار نگرفت و ایکس باکس وان ایکس با قیمت ۴۴۹ پوند سال ۲۰۱۷ عرضه شد.

در کنار پروژه اسکارلت سرویس استریم بازی Project xCloud هم معرفی شد. این سرویس اکتبر سال جاری دردسترس تمامی گیمرهای ایکس باکس وان و سایر کنسول های نسل فعلی ردموندی ها قرار می گیرد. این سرویس می تواند تجربه بازی روی فضای ابری را رقم زند، همان چیزی که مایکروسافت به دنبال آن است.

فیل اسپنسر مدیر بخش ایکس باکس مایکروسافت اعلام کرده بود که Project xCloud آینده صنعت بازی ما در فضای ابری خواهد بود. گفته شده کنسول بازی در حال حاضر اواخر توسعه خود را سپری می کند و بازیهای آن نیز تحت توسعه قرار دارد.

احتمالا در گیمزکام ۲۰۱۹ مایکروسافت بخواهد معرفی داشته باشد و این کنسول بازی را معرفی کند. از آنجایی که مایکروسافت تنها به اسم رمز آن پرداخت، نمی توان مشخص کرد که با چه کنسولی رو به رو هستیم و از مشخصات پیداست مدل معمولی نیست. شایان ذکر است که پروژه اسکارلت در میانه راه قرار داشته و بزودی با معرفی دردسترس قرار می گیرد.

 

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code