آشنایی با ۱۱ شاسی بلند و کراس اوور اقتصادی

اشتراک گذاری :
شاسی بلند اقتصادی

شرکت های مختلفی به تولید دو مدل سگمنت خودرو از جمله کراس اوور و شاسی بلند می پردازند. اتومبیل هایی که در طی سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده و هر سال نیز شاهد معرفی نسل جدید آنها هستیم. در این بین با توجه به حجم بالا طرفداران این مدل خودرو، چه خوب است با مدل های اقتصادی دو گروه اتومبیل شاسی بلند و کراس اوور آشنا شویم. مدل هایی که در نوع خود قابل توجه هستند و تجربه رانندگی لذت بخشی رقم می زنند. تاکنون مدل های مختلفی از شاسی بلند و کراس اوور توسط برندهایی نظیر مرسدس بنز، بی ام و، فورد، کیا، هیوندا و چندین برند بزرگ دیگر راهی بازار شده، اما در این مطلب قصد داریم به شکل بهتر شما را با ۱۱ شاسی بلند و کراس اوور اقتصادی در سال ۲۰۱۹ آشنا کنیم، با گامامگ همراه باشید.

این مدل ها هر یک در نوع خود اتومبیل های قابل توجهی هستند و قرار گرفتن در گروه مدل های اقتصادی به معنای کیفیت پایین یا قدرت کم نیست. به هر حال برای آشنایی بیشتر این مقاله را دنبال کنید:

سوبارو کراسترک

شاسی بلند/کراس اوور کامپکت: سوبارو کراس ترک

قیمت: ۲۲ هزار دلار

این خودرو کراس اوور/شاسی بلند کامپکت شرکت سوبارو براساس Impreza توسعه یافته و طراحی ظریفی دارد. این خودرو را باید مدلی بین کراس اوور و شاسی بلند تلقی کرد که در نوع خود یک مدل جالب توجه است. کراس ترک اگرچه هم شاسی بلند و هم کراس اوور به شمار می رود، اما یک اتومبیلی است که قیمت کمتری نسبت به شاسی بلندها دارد. نسخه پایه چهار چرخ محرک این خودرو با قیمت ۲۲ هزار دلار به فروش می رسد و انتظار می رود در نسخه دست دوم با افت قیمتی رو به رو شود. از رقبای این مدل باید به کیا اسپورتیج ۳۸ هزار دلاری و هیوندا توسان ۳۴ هزار دلاری اشاره کرد.

مزدا سی ایکس

شاسی بلند/کراس اوور ساب کامپکت: مزدا CX-3

قیمت: ۲۱ هزار دلار

مزدا یکی از برندهای مطرح تولیدکننده خودرو به شمار می رود که تاکنون مدل های متنوعی را در سبد محصولات خود قرار داد. یکی از محصولات این برند ژاپنی شاسی بلند/کراس اوور ساب کامپکت، مزدا CX-3 است. این خودرو قیمت پایه ۲۱ هزار دلاری دارد و باید آن را گزینه برجسته ای در میان محصولات کمپانی مزدا دانست. CX-3 کراس اوور/شاسی بلند ساب کامپکتی است که می توان انتظار بالایی به عنوان یک مدل کراس اوور از آن داشت.

هیوندا سانتافه 2019

شاسی بلند/کراس اوور دو ردیف صندلی: هیوندا سانتافه

قیمت: ۲۶ هزار دلار

هیوندا یکی از تولیدکنندگان شناخته شده در صنعت خودروسازی به شمار می رود. این کمپانی در طی ده های قبلی به عرضه شاسی بلند/کراس اووری موسوم به سانتافه می پردازد که مدلی برجسته و محبوب در بازار به شمار می رود. این خودرو اگرچه مدلی باکیفیت است، اما در دسته شاسی بلندهای اقتصادی قرار می گیرد و یک گزینه معمولیست که در هر کشوری می توان به خرید آن پرداخت. با قیمت ۲۶ هزار دلاری در نسخه پایه بدون شک نباید سانتافه را مدل گران قیمت دانست. این مدل رقیب جدی فورد اج و سوبارو اوتبک به شمار می رود که در نوع خود گزینه کلیدی و برجسته است.

جیپ رانگلر

شاسی بلند/کراس اوور آف-رود: جیپ رانگلر

قیمت: ۳۶ هزار دلار

جیپ را باید یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو شاسی بلند دانست. شرکتی که تاکنون مدل های مختلف جیپ را روانه بازار کرده که هر یک در نوع خود گزینه های برجسته ای به شمار می روند. در این میان جیپ رانگلر طرفداران بسیاری داشته و تاکنون توانسته به فروش قابل توجهی دست یابد. با قیمت پایه ۳۶ هزار دلاری رانگلر شاسی بلند بزرگ برای شرایط جاده ای آف-رود است. یعنی می توان آن را در خارج از جاده نیز به کار گرفت و عملکرد تعلیق آن در نوع خود بی نظیر است. البته رقبایی نظیر تویوتا ۴رانر و جیپ رانگلر Unlimited از مدل شاسی‌بلندهای فوق العاده در بازار هستند اما همچنان رانگلر جیپ یک گزینه مطلوب تر است.

میتسوبیشی اوتلندر 2019

شاسی بلند/کراس اوور میان سایز: میتسوبیشی اوتلندر

قیمت: ۳۶ هزار دلار

در میان انبوهی از خودروهای شاسی بلند برخی مدل ها هستند که می توانند گزینه مطلوبی برای خرید باشند. در این بین باید به میتسوبیشی اوتلندر اشاره کرد، خودرویی که یک شاسی بلند میان سایز به شمار رفته و طراحی شبیه به سایر محصولات نسل جدید میتسوبیشی دارد. اوتلندر از سیستم رانندگی نرمی بهره می برد و باید آن را گزینه برجسته ای برای خرید دانست. با قیمت پایه ۳۶ هزار دلار این محصول برند ژاپنی یک گزینه ایده آل بوده که تجربه رانندگی خوبی رقم می زند. البته استهلاکی هم دارد اما می توان این خودرو را یک مدل مناسب برای رانندگی در درون جاده و خارج جاده دانست.

از رقبا میتسوبیشی اوتلندر باید به هیوندا سانتافه XL و کیا سورنتو اشاره کرد.

لکسوس یو ایکس

شاسی بلند/کراس اوور لوکس ساب کامپکت: لکسوس UX

قیمت: ۴۳ هزار دلار

در سال ۲۰۱۹ لکسوس محصولات مختلفی عرضه کرده که از جمله باید به لکسوس UX اشاره کرد. کوچکترین عضو شاسی بلندهای لکسوس که در پیکربندی حرکتی مختلفی به فروش می‌رسد. این شاسی بلند اگرچه مدل اقتصادی است اما استهلاکی هم دارد و با تمام هزینه هایی که برای آن می شود، بیش از ۴۳ هزار دلار قیمت دارد.

با تمام این تفاسیر می توان لکسوس UX را مدلی جدید و مطلوب در میان محصولات لکسوس دانست. از رقبای UX باید به ولوو XC40 و کادیلاک XT4 اشاره کرد.

لکسوس ان ایکس

شاسی بلند/کراس اوور لوکس کامپکت: لکسوس NX

قیمت: ۴۳ هزار دلار

لکسوس شاسی بلندهای مختلفی را در سبد محصولات خود دارد که از جمله باید به UX کوچکترین عضو یا RX به عنوان مدل بزرگتر اشاره کرد. اما در این میان یک نسخه میانی هم وجود دارد که به عنوان لکسوس NX شناخته می شود. قیمت نسخه هیبریدی لکسوس NX بیش از ۳۶ هزار دلار بوده که البته مربوط به نسخه پایه آن می شود. این نسخه از فناوری های ایمنی و رفاهی مطلوبی بهره می برد که در کنار حالت هیبریدی مصرف سوخت کمی هم دارد.

NX کراس اوور/شاسی بلند کامپکت به شمار می رود که از زبان طراحی نسل جدید لکسوس بهره می برد. با قیمت پایه ۳۶ هزار دلاری و نسخه نهایی ۴۳ هزار دلاری، ان ایکس یک خودرو برجسته به شمار می رود. از رقبا این مدل باید به اینفینیتی QX50 و بیوک Envision اشاره کرد.

اینفنیتی کیو ایکس 60

شاسی بلند/کراس اوور سه ردیف صندلی لوکس: اینفینیتی QX60

قیمت: ۵۱ هزار دلار

دیگر مدلی که باید در این فهرست به آن اشاره کرد، شاسی بلند QX60 شرکت اینفینیتی است. این مدل شاسی بلند در دسته خودروهای لوکس قرار می گیرد که از متریال باکیفیتی بهره می برد. اینفینیتی برند لوکس نیسان محسوب می شود که عمده محصولات آن پریمیومی و منحصربفرد هستند. QX60 نیز یکی از آنها محسوب می شود و در نوع خود خودرویی باکیفیت و پریمیومی تلقی می شود. کیو ایکس ۶۰ دارای ابعاد بزرگی بوده و قیمت کمی هم ندارد. با این حساب کیو ایکس ۶۰ شاسی بلند لوکس و پریمیومی اینفینیتی محسوب می شود که از متریال فوق العاده و مشخصه های فنی بزرگی بهره می برد. اگر بخواهیم به رقبا این شاسی بلند اشاره کنیم بدون شک بیوک Enclave و ولوو XC90 دو مورد از آنها هستند.

لکسوس آر ایکس

شاسی بلند/کراس اوور دو ردیف صندلی لوکس: لکسوس RX

قیمت: ۵۲ هزار دلار

لکسوس همانطور که گفته شد دارای سبد محصولات بزرگی در بخش شاسی بلند است. RX یک نمونه برجسته در محصولات لکسوس محسوب شده که در سال ۲۰۱۸ مدل بروزرسانی شده آن معرفی شد. این شاسی بلند از چهره تهاجمی و خطوط طراحی تیز بهره می برد و همین امر بر طرفداران آن با ظاهری جذاب افزوده شد. با قیمت ۵۲ هزار دلار این مدل لکسوس در دسته شاسی بلند/کراس اوور دو ردیف صندلی لوکس قرار می گیرد. خودرویی که اگرچه قیمت بالایی دارد اما ویژگی های بزرگی برای آن در نظر گرفته شد. اگر بخواهیم اشاره ای به رقبا این مدل داشته باشیم لینکلن Nautilus و کادیلاک XT5 داشته باشیم.

نیسان آرمادا

شاسی بلند/کراس اوور فول سایز: نیسان آرمادا

قیمت: ۶۰ هزار دلار

نیسان یکی از برندهای بزرگ در صنعت خودروسازی محسوب می شود. در میان شاسی بلندهای این شرکت مدل آرمادا نه تنها فول سایز و بزرگ بوده، بلکه در بحث فنی و متریال داخلی نیز حقیقتا مدلی بزرگ و فوق العاده است. با قیمت ۶۰ هزار دلار آرمادا خودرو شاسی بلند لوکس تلقی می شود اما چندان نباید پی به پریمیومی بودن آن برد. در طراحی آرمادا شباهتی به پاترول دارد و می توان آن را در شرایط خارج جاده ای به کار گرفت. رقبا آرمادا شورولت Tahoe و فورد Expedition هستند.

اینفنیتی کیو ایکس 80

شاسی بلند/کراس اوور فول سایز لوکس: اینفینیتی QX80

قیمت: ۷۳ هزار دلار

اینفینیتی QX80 دیگر شاسی بلند این لیست است که اگرچه لوکس و پریمیومی محسوب می شود، اما قیمت مناسبی نسبت به خودروهای شاسی بلند لوکس دارد. این مدل از توان حرکتی بالایی بهره می برد و متریال داخلی لوکس برای آن در نظر گرفته شده است. از این رو می توان در بحث لوکس بودن آن را در دسته همین گروه اتومبیل ها قرار دارد. اینفینیتی که برند لوکس نیسان تلقی می شود، این مدل را به عنوان شاسی بلند لوکس به بازار عرضه می کند و قیمت پایه آن به ۷۳ هزار دلار می رسد. در هر صورت اینفینیتی QX80 در کنار رقبا سرسختی چون لکسوس LX و مرسدس بنز GLS-Class قرار می گیرد و همین ها چالشی برای محصول نیسان یا همان اینفینیتی هستند.

 

منبع: motor1.com

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید

*

code