بی ام و سری 8 گرن کوپه، سدان لوکس فست بک

اشتراک گذاری :
بی ام و سری 8

شرکت بی ام و در سال 2018 سری 8 را به عنوان جانشین سری 6 معرفی کرد. محصولی که باید آن را خودرویی لوکس از برند باواریایی دانست که در نسل جدید طراحی چشمگیر داشته و هیجان انگیز به نظر می رسد. با گامامگ همراه باشید.

تاکنون چند مدلی از سری 8 معرفی شد که باید به نسخه کوپه، کروک و چندی دیگر اشاره کرد. حتی پیشتر نسخه M اسپرت دو مدل کروک و کوپه معرفی شده که باید آنها را قدرتمند و جسور تعبیر کرد. بی ام و سعی داشته طراحی جذاب و تهاجمی برای سری 8 گرن کوپه در نظر گیرد، از این رو می توان آن را خودرویی ناب و لوکس با ساختاری بی نظیر دانست.

بی ام و سری 8

بی ام و سری 8 گرن کوپه 2020 چهار درب را از جولای سال جاری به تولید می رساند. نسخه M اسپرت سری 8 نیز بسیار قدرتمند است و در کنار طراحی جذاب نظر هر فردی را به خود جلب می کند. در حقیقت سری 8 گرن کوپه تنها دو درب اضافی و ابعاد بزرگتری نسبت به نسخه کروک یا کوپه پیدا کرد.

به گفته بی ام و این خودرو 9.0 اینچ فاصله دو محور بیشتری نسبت به نسخه کوپه دارد، بنابراین باید آن را مدلی طویل تر و بلندتر دانست. البته با توجه پلتفرم سدان، عجیب نیست که نسخه کوپه کوچکتر باشد. در مجموع بی ام و قصد داشته تا نسخه سدان را با ابعادی بیشتر در اختیار مشتریان قرار دهد، مدلی که مناسب علاقمندان به اتومبیل های طولانی محور بوده و از ویژگی های یک خودرو اسپرت نیز بهره می برد.

بنابراین سرنشینان فضای عقب سری 8 گرن کوپه می توان تجربه سفری خوش و دلنشین را با متریال داخلی باکیفیت و جای پا بزرگ داشته باشند. همچنین طراحی ظاهری سری 8 گرن کوپه در بحث ظاهری نسبت به مدل های پیشین افزایش ابعادی داشته و با یک مدل بزرگتر رو به رو هستیم. همچنین با افزایش ابعاد، وزن سری 8 گرن کوپه نسبت به مدل کوپه مراتب بیشتر است.

بی ام و سری 8 گرن کوپه کوسه خشمگین باواریایی

به گفته بی ام و مشتریان ایالات متحده می توانند این مدل را با پیشرانه توربوشارژ دوقلو 4.4 لیتری هشت سیلندر 523 اسب بخاری خریداری کنند که به عنوان نسخه M850i xDrive Gran Coupe شناخته می شود. بی ام و سرعت این مدل تا 209 کیلومتربرساعت محدود کرده اما همچنان یک خودرو سریع محسوب می شود. البته برای رسیدن به سرعت های بالاتر باید از تایرهای ویژه استفاده کرد تا بتوان به سرعت 240 کیلومتربرساعتی رسید. این پیشرانه در کنار گیربکس هشت سرعته Steptronic Sport اتوماتیک و سیستم چهار چرخ محرک قرار می‌گیرد.

علاوه بر موارد فوق، پیشرانه 3.0 لیتری توربوشارژ شش سیلندر 335 اسب بخاری هم در کار است که برای دو مدل 840i و 840i xDrive با سیستم چهار چرخ محرک در نظر گرفته می شود. تمامی مدل ها با گیربکس هشت سرعته اتوماتیک مجهز هستند و گفته شده نسخه کوپه سری 8 قادر است در کمتر از 3.7 ثانیه به 100 کیلومتربرساعت است و نسخه سدان شش سیلندر RWD  به دلیل وزن بیشتر در 4.9 ثانیه به 100 کیلومتربرساعت می رسد.

بی ام و در نظر دارد سری 8 گرن کوپه را از سپتامبر امسال راهی بازار کند. مدل 840i Gran Coupe قیمت 84 هزار دلاری دارد و نسخه 840i xDrive Gran Coupe قیمت آن به 87 هزار دلار می رسد. دیگر مدل یعنی M850i xDrive نیز 108 هزار دلاری بوده و بالاترین تریم محسوب می شود.

 

منبع: motor1

اشتراک گذاری :

پاسخ دهید